Finansai,  IT ir technologijos,  Įvairūs,  Patarimai,  Verslas

Valiutos keitimas – patikimas verslas?

valiutos keityklaKiekvienas žmogus nori užsidirbti papildomai, tačiau ne kiekvieno žinios yra itin gilios, o ką jau kalbėti apie praktiką. Dabar internete yra ypač populiaru pasinaudoti valiutos keitykla t.y. nemažai žmonių virtualioje erdvėje imasi keisti valiutą iš savo lėšų. Kaip bebūtų, ši veikla turi tam tikrų niuansų bei pastebima, kad didžioji dalis tokių verslininkų šią veiklą vykdo net nesuprasdami, kad tai gali jiems pakenkti. Kaip ir kiekvienas verslas, tokia veikla taip pat turi būti įteisinama pagal visus teisės aktus, todėl šiame straipsnyje galime apžvelgti visus niuansus, kurie yra praleidžiami pro akis arba tiesiog jais nėra domimasi.

Nemažai tokių verslininkų užsidirba nelegaliai. Įprasta, kad kiekviena veikla turi būti įregistruojama tinkamai, tačiau apskritai, kai kurie žmonės galvoja, kad tam tikrų veiklų įteisinti nereikia – toks valiutos keitimo verslas reikalauja nemažo biudžeto ir tam tikrų žinių. Turite žinoti, kad norint užsiimti valiutos keitimu, būtina įregistruoti įmonę bei gauti licenciją iš Lietuvos Banko, o ją gauti nėra taip lengva. Apskirtai kalbant, dauguma tokių keityklų savo veiklą vykdo nelegaliai, o tai reiškia, kad ir mokesčių mokėjimu čia nekvepia. Siūlytume geria pagalvoti ar tokia veikla užsiimti verta, nes tik laiko klausimas kada pakliūsite į valstybinės mokesčių inspekcijos rankas, o tada ir baudų nemenkų reikėtų laukti.

Toks valiutos keitimas vyksta per el. mokėjimų sistemas. Įprasta, kad nemažai žmonių labiausiai domisi užsienio valiutos keitimu. Ją lengviausia pirkti bei parduoti yra pasinaudojus tokiomis sistemomis kaip „PayPal“, „Skrill“ ir t.t. Kas liečia šias sistemas, tai būtina pabrėžti, kad neretai pervedimų pobūdis yra nurodomas taip, kad tai būtų laikoma „dovana“, o tai reiškia, kad tokių „dovanų“ siuntinėjimas gali pritraukti ir tų pačių sistemų dėmesį, nes mat jos draudžia užsiimti tokia veikla. Galiausiai, supratus, kad tokie asmenys užsiima pinigų keitimu ir siekia pelno iš valiutos kursų šuolių, sistemos jų paskyra užblokuoja arba užlimituoja, o tai reiškia, kad paskyrose esantys pinigai yra užšaldomi ir jais disponuoti nebegalima. Tai yra gana rizikingas verslas.

Reikėtų pastebėti, kad pelnas čia yra gaunamas būtent pagal valiutų kursų pokyčius t.y. dažniausiai yra perkama keliais centais pigiau nei dienos kursu ir parduodama už normalią kainą, tačiau yra tokių žmonių, kurie per valiutos vertės kritimą ją nusiperka dideliais kiekiais ir tada laukia kol jos vertė kils. Apskritai, tokia veikla Lietuvoje yra laikoma neteisėta, jeigu ji nėra registruojama pagal visus galiojančius teisės aktus bei reikalavimus.