Namams,  Patarimai

3 patarimai apie medinės terasos rengimą

medinės terasosRengti medines terasas Lietuvoje pakankamai populiaru – tai ne tik atrodo autentiškai, tačiau ir suteikia išties jaukią atmosferą. Vis dėlto, ne viskas, jei kalbėsime apie medines terasas, yra taip tobula, kaip gali atrodyti – viskas, įrengiant terasas, gali pasisukti ir blogąja linkme, jei nesivadovausite tam tikrais patarimais, iš kurių 3 svarbiausius rasite šiame straipsnyje.

Nerenkite terasos šiaurinėje namo pusėje
Taip, kalbant apie namo dalį, kurioje bus rengiama terasa, daugelis priklauso ne tik nuo žmogaus norų, tačiau ir nuo namo formos, aplinkinių pastatų ir daugybės kitų detalių. Vis dėlto, jei tik turite galimybę, terasos šiaurinėje namo dalyje nerenkite. Pirmiausia, didžiausią saulėtumą gauna rytinė ir vakarinė namo dalis, todėl šiaurinėje dalyje įrengta terasa gaus pakankamai nedaug saulės bei nebus labai šilta ar jauki. Taip pat, šiaurinė pusė yra ta, kuri pirmoji susiduria su šalčiais, tad reikės pasirūpinti labai aukštos kokybės terasos įstiklinimu bei apšiltinimu, jei norėsite ja naudotis ir rudens/žiemos laikotarpiu.

Tinkamai atsižvelkite į tvirtinimo elementus
Į pasirūpinimą tinkamais tvirtinimo elementais rengiant medinę terasą nežiūrint tinkamai gali tekti susidurti su pakankamai nemažomis problemomis, todėl šio aspekto neapleisti yra išties svarbu. Pirmiausia, stenkitės vengti vinių – jų uždangstyti nepavyks, todėl tai neatrodys labai gražiai, o ir faktas, jog netinkamai įkaltas ar atbukęs vinis bėgant laikui gali sukelti pavojų žmonėms, kalba už save. Taip pat, atkreipkite dėmesį ir į konkrečias vienokių ar kitokių perkamų medvaržčių savybes – į jų stiprumą, atsparumą korozijai, kam gali reikėti vienokių ar kitokių kriterijų, atsižvelgiant į aplinką, kurioje gyvenate.

Nedenkite terasos medžiagomis, kurios sudaro plėvelę
Dažai yra išties labai populiarus pasirinkimas žmonėms dengiant terasą, tačiau pasidomėjimas jų charakteristika neretai praslysta pro žmonių veiksmų planą, kas ateityje gali privesti prie papildomų darbų bei investicijų. Taip yra dėl to, nes jei terasos dažymui bus naudojami dažai, kurie neįsigeria į medieną, jie jos paviršiuje paliks vadinamąją plėvelę. Bėgant laikui, spalvai nublukus bei nusprendus terasą perdažyti dar kartą, tokią plėvelę reikės kruopščiai nuskusti, kas reikalaus ne tik daug pastangų bei laiko, tačiau ir investicijų, pasirūpinant tinkamais įrankiais. Viso to galima išvengti, iš anksto apie tai pagalvojant bei renkantis tik tokius dažus, kurie įsigeria į medieną.