Dovanu dezutes
Šventės

5 patarimai praktiškai ir prasmingai dovanai

Šventės yra skirtos atsipalaidavimui, džiaugsmui, šeimai, draugams ir, žinoma, dovanoms. Kai šiandien yra tiek daug reklamos, kuri siekia mus įtikinti, kad mums reikia „naujausių“ ir „geriausių“, labai paprasta prarasti nuovoką ir nukrypti nuo savo pagrindinio kurso, užmirštant apie tai, kas yra praktiška ir prasminga dovana.

Dovanų gavimo ir dovanojimo samprata yra labai glaudžiai susijusi su atsidavimu, meile ir dėkingumu. Kai įteikiame kam nors dovaną – nepaisant to, kokia didelė ji ar maža bebūtų – mes parodome, kad žmogus mums yra brangus ir mes apie jį galvojame. Todėl tikroji dovanojimo paskirtis yra suteikti žmonėms labai malonų jausmą ir puikią emociją. Todėl jei jūs šįkart norite išrinkti praktišką ir prasmingą dovaną, šių GeliuPasaulis.lt patarimų dėka tai turėtumėte padaryti gerokai lengviau.

Kas dovaną paverčia prasminga?

Prasmingos dovanos pasirinkimas yra susijęs su:

  • Tuo, kas yra svarbu ir prasminga dovanos gavėjui;
  • Suvokimu, kam bus naudojama dovana;
  • Supratimu, kokią vertę ji sukurs.

Jei jūs neskubėsite ir apgalvosite visą dovanos paieškų procesą, galėsite eliminuoti didelį stresą ir nerimą, kartu mėgaudamiesi kiekviena šio proceso akimirka. Todėl norėdami dovanoti prasmingas dovanas, vadovaukitės šiais patarimais:

1. Pirmiausia „duokite“ sau

Tai ypač svarbu šventiniu laikotarpiu, kuomet mūsų pečius slegia labai daug darbų ir turime suspėti kiekvienam mums artimam žmogui išrinkti šventines dovanas. Šventinis laikotarpis visuomet reikalauja daug energijos ir begalės laiko. Kuomet mes visą savo energiją atiduodame kitiems ir dėl kitų, galime jaustis visiškai išsekę ir nebeturėti jokio entuziazmo. Tačiau dovanų paieškos turi būti kupinos teigiamų emocijų ir būti vedinos tinkamo nusiteikimo. Tik tuomet mums gali pavykti išrinkti prasmingas dovanas. Todėl turėtumėte pasistengti atrasti laiko ramiam poilsiui ir atsipalaidavimui. Trumpiau tariant – „duokite“ sau.

2. Planuokite į priekį

Norint išmokti rinktis prasmingas dovanas, turite skirti laiko ir apgalvoti jums prieinamus pasirinkimas. Jūs tikrai neturite laukti paskutinės minutės. Pradėkite kuo anksčiau ir planuokite į priekį!

Išankstinis planavimas suteikia galimybę skirti pakankamai laiko ir pastangų originalių idėjų generavimui, kurių pagalba galima išrinkti prasmingas dovanas. Tai taip pat padeda išvengti paskutinės minutės paieškų metu jaučiamo didžiulio streso.

3. Dovanokite „iš širdies“

Kiekviena dovana turi būti pasirenkama ir dovanojama „iš širdies“. Tik tuomet ji gali tapti prasminga. Rinkdami dovaną jūs turėtumėte būti tikri, kad ir patys labai džiaugtumėtės ją gavę. Vadovaudamiesi šiuo požiūriu, jūs galėsite lengviau išrinkti tobulas dovanas, kuriomis bus patenkinti jų gavėjai. Todėl niekuomet nebandyti užgniaužti savo emocijų ir jausmų – dovanų paieškos visuomet privalo būti jausmingas ir „širdingas“ procesas.

4. Dovanas suasmeninkite

Kai planuojate išrinkti dovaną savo artimam žmogui, pagalvokite apie tai, ką žmogus labiausiai vertintų ir kuo labiausiai džiaugtųsi. Pabandykite prisiminti, kas jį labiausiai žavi ir kas priverčia jį nusišypsoti.

Pasitelkite tai rinkdami suasmenintą dovaną. Tokiu būdu jūs galėsite žinoti, kad dovana ne tik sukels daug teigiamų emocijų jos gavėjui, tačiau taip pat taps ir labai praktiška – naudojama tinkamoje vietoje ir tinkamu metu. Būtent tokia turėtų būti kiekviena dovana – prasminga ir praktiška.

5. Dovanos supakavimas ir įteikimas

Dovana, kurią išrinksite, turėtų būti profesionaliai supakuota. Tai ją paverstų ne tik vizualiai labiau estetiška, tačiau taip pat sukurtų ir savotišką intrigą – jau nekalbant apie tai, kad kruopščiai supakuota dovana rodo, jog jūs gerokai pasistengėte, skirdami daug savo brangaus laiko.

Tuo tarpu, kai dovaną supakuosite, išrinkite ir originalią bei žavingai atrodančią dovanų dėžutę. Šiandien prabangios dovanų dėžutės internetu pasižymi didžiuliu asortimentu, todėl turėtumėte nesunkiai surasti jūsų išrinktai dovanai geriausiai tinkančią dovanų dėžutę.

Galiausiai beliks apgalvoti, kaip vyks dovanos įteikimas. Tam skirkite pakankamai laiko ir pastangų, pasistengdami, kad visa tai būtų apgaubta labai šiltos ir jaukios auros, įprasminančios visą dovanojimo procesą.