odontologijos klinika
Sveikata

Vizitas pas odontologą: ko tikimės?

Ar kada pagalvojote, kiek posakių yra susiję su tikimybėmis, viltimis? Pavyzdžiui: „Į tave dedu daug vilčių.“ O kai ateina laikas apsilankyti pas odontologą, ko tikimės tuomet?..

Vieni tikimės vieno, kiti – kito. Galima mestelti tokią frazę ir neva suformuluoti išvadą. Tačiau viskas kur kas specifiškiau. Pasigilinkime.

Neigiama arba teigiama patirtis

Ką įsivaizduojame, kokios mintys sukasi, veikiausiai priklauso nuo to, kokios yra ankstesnės lankymosi pas dantų gydytoją patirtys. Ne paslaptis, kad iš sovietinių laikų prisiklausoma visokių istorijų. Deja, jos ne itin pozityvios. Tad kai kurie žmonės lig šiol įsitikinę, kad odontologas naudos masyvias reples, bauginantį grąžtą, kad į paciento patogumą ir norus niekas nekreips dėmesio… Kai imi mąstyti, kontrastas tarp „tada“ ir „dabar“ – milžiniškas.

Ir tas milžiniškas kontrastas yra susijęs kone su viskuo – su geranoriškais ir kompetentingais specialistais, su gera modernia įranga, su tvarkingomis patalpomis.

Neblogai, kai neigiama patirtis paverčiama į teigiamą. Bet, aišku, kur kas geriau, kai ji iš karto teigiama. O ji prasideda jau tuomet, kai paskambinate į odontologijos kliniką. Kaip ir susisiekus dėl bet kokios paslaugos, taip ir šiuo atveju susidarote vienokį ar kitokį įspūdį. Tas pats ir apsilankius klinikoje.

Tikrai pritarsite, kad ir odontologai turėtų būti ne vien kompetentingi, bet ir mandagūs. Ar tai retenybė? Anaiptol! Tai veikiau ne išimtis, o taisyklė. Ir ji džiugina kiekvieną pacientą, nepriklausomai nuo to, kokios procedūros atliekamos.

Sveikata svarbiausia

Kad ir kaip pasisuktų kalba, sutinkama, jog sveikata yra svarbiausia. Dantų būklė – ne išimtis. Svarbu paminėti, jog tikslingiausias yra toks vizitas, kuris nėra pernelyg atidėliotas. O juk pasitaiko atvejų, kai dėl neigiamos ankstesnės patirties bandoma visaip nutolinti mintis apie dantų gydymą, nepaskambinama odontologui, vis sakoma kitą savaitę, kitą mėnesį…

Vis dėlto laiku sureagavus į dantų problemas tikėtinas gerokai paprastesnis, greitesnis gydymo procesas. Akivaizdu: paprasčiau ir greičiau sutaisyti dėl ėduonies tik pradėjusį gesti dantį, nei rauti ir paskui svarstyti protezavimo variantus.

O viskas prasideda nuo reguliarios patikros ir profesionalios burnos ertmės higienos, kurios metu dantys ne tik gražėja, bet ir tampa potencialiai sveikesni (apnašos būtų labai palankios ėduonies „juodiems darbeliams“). Kas be ko, yra ir dar vienas aspektas – kasdienė burnos higiena. Dantis valytis įprasta, tai ne prabanga ir neužima daug laiko, užtat padeda palaikyti švarą, ilgainiui susijusią su sveikumu.

Lūkesčiai

Lūkesčiai kartais būna padiktuoti tam tikrų situacijų, į kurias žmogus yra patekęs. Pacientai, apsilankę odontologijos klinikoje https://odonteja.lt/, gali patvirtinti, kad tai ne koks siaubas, o tikslingai atliekamos procedūros, skirtos geresnei dantų būklei.