Ciberzole
Sveikata

Ciberžolė – kuo ji naudinga mūsų sveikatai

Geltonai oranžiniai ciberžolės prieskoniai yra labai plačiai paplitę Indijos, Pietryčių Azijos ir Viduriniųjų Rytų virtuvėse. Cirberžolė (https://biofitus.lt/maisto-papildai/122-ciberzole.html)  taip pat ištisus amžius buvo naudojama medicinoje. Kiek vėliau ciberžolė buvo imta vadinti supermaistu, kuris gali kovoti su vėžiu, mažinti depresiją ir turėti dar daugybę kitų privalumų mūsų sveikatai.

Todėl labai įdomu ir naudinga sužinoti daugiau apie šį ypatingai naudingą prieskonį, kuris šiandien yra dažnai naudojamas ir kaip maisto papildas.

Depresija

Ciberžolėse esančios tam tikros sudedamosios dalys gali turėti didžiulį teigiamą poveikį mūsų sveikatai, o viena iš svarbiausių sudedamųjų dalių yra kurkuminas. Kai kurių mokslininkų teigimu, kurkuminas gali sumažinti jaučiamą depresiją ir padėti vartojamiems antidepresantams veikti geriau.

Virusinės infekcijos

Ciberžolę žmonės per amžius vartojo gydydami įvairias peršalimo ir virusines ligas. Ciberžolė gali padėti kovojant su daugybe įvairių virusų, tarp kurių yra ir pūslelinė bei gripas. Tačiau nereikia pamiršti, kad ciberžolėje yra tik apytiksliai 3 % kurkumino, o mūsų organizmas kurkumino tinkamai neįsisavina, todėl jei ciberžolė yra vartojama arbatos pavidalu, ji tikrai netaps veiksmingai prieš virusus ir peršalimą kovojančiu pagalbininku. Būtent todėl, kai pasirenkama vartoti ciberžolės maisto papildus, dažnai juose būna ir juodųjų pipirų, kurie padeda organizmui lengviau įsisavinti ciberžolėje esantį kurkuminą.

Aukštas cholesterolio lygis

Atliktų tyrimų rezultatai iki šiol yra pakankamai skirtingi. Kai kurie atlikti tyrimai parodė, kad ciberžolė gali sumažinti „blogojo“ cholesterolio lygį kraujyje, kai tuo tarpu kiti tyrimai parodė, jog ciberžolė tam neturėjo jokio poveikio. Todėl mokslininkai ir toliau tiria ciberžolės poveikį mūsų širdžiai, kraujotakai ir cholesterolio lygio mažinimui. Pavyzdžiui, vieno nedidelio tyrimo metu buvo nustatyta, kad ciberžolė gali padėti sumažinti širdies smūgio riziką žmonėms, kuriems buvo atlikta širdies chirurginė operacija.

Galvos skausmai

Kadangi ciberžolės giminaitis imbieras yra puikiai žinomas kaip natūrali galvos skausmus mažinanti priemonė, nėra stebėtina, kad ciberžolė rekomenduojama ir kaip priemonė, slopinanti galvos skausmus – ypač tiems žmonėms, kurie susiduria su migrena. Tačiau norint patvirtinti tokius faktus reikia atlikti daugiau mokslinių tyrimų. Nors vieno atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad vis dėlto ciberžolė galėtų tapti galvos skausmų malšinimo priemonių dalimi.

Aknė

Kai kurie žmonės teigia, kad pasitelkiant ciberžolės veido kaukę ant savo odos arba valgant ciberžolę galima lengviau kovoti su odos spuogeliais. Tačiau, deja, bet nėra mokslinių įrodymų, kurie tokius teiginius galėtų patvirtinti. Kaip bebūtų, greičiausiai žmonės aknės gydymui ar siekiui apsisaugoti nuo šios odos problemos ciberžolę pasitelkia todėl, jog ji turi antibakterinių ir priešuždegiminių savybių.

Priešmenstruacinis sindromas

Neseniai atlikti tyrimai parodė, kad per tris vienas po kito vykusius menstruacinius ciklus moterims, kurios vartojo ciberžolės maisto papildus, pavyko sumažinti priešmenstruacinio sindromo sukeliamus simptomus.

II tipo diabetas

Kadangi ciberžolėje esantis kurkuminas gali padėti kovojant su uždegimais ir išlaikyti optimalų cukraus lygį kraujyje, tai gali tapti naudinga prevencine ir gydomąja priemone II tipo diabeto atveju. Vieno atlikto tyrimo, kuriame dalyvavo gliukozės toleravimo sutrikimų turintys 240 suaugusiųjų, metu buvo nustatyta, kad ciberžolės maisto papildų vartojimas per 9 mėn. laikotarpį padėjo sumažinti diabeto išsivystymo tikimybei.

Artritas

Ciberžolė gali sumažinti sąnarių skausmus, jų standumą ir uždegimus. Tačiau reikia daugiau tyrimų norint patvirtinti ciberžolės naudą artritu sergančių žmonių būklei. Jei nusprendžiama išbandyti ciberžolę sąnarių skausmo mažinimui, norint padėti savo organizmui geriau įsisavinti natūralų kurkuminą, ciberžolę reikėtų vartoti su juodaisiais pipirais.