Sveikata

Kaip masažas padeda mažinti streso lygį?

Vis labiau sparčiai besikeičiančiame pasaulyje, kuriame vyksta politinės, ekonominės ir sveikatos krizės, žmonės vis dažniau patiria stresą, nerimą, fizinį ir protinį nuovargį. Vaistai ir klinikinis gydymas tampa prieinamomis galimybėmis daugumai piliečių. Tačiau mažai kas žino ir neinvestuoja į atpalaiduojančių masažų naudą, kurie ne tik ramina kūną ir protą, bet ir padeda gydyti įvairias ligas.

Ši tūkstantmečius skaičiuojanti technika naudojama ne tik atsipalaidavimui ar nugaros skausmams malšinti, bet ir gali gerokai sumažinti nerimo, depresijos, galvos ir raumenų skausmų, nemigos ir streso sukeltus simptomus, daugiau informacijos rasite internete.

Masažas vietoj vaistų

Masažo seanso metu vyksta natūralus geros savijautos hormonų (melatonino, endorfino, serotonino ir dopamino), atsakingų už keletą gyvybiškai svarbių funkcijų, tokių kaip miegas, apetitas, džiaugsmas ir laimė, išsiskyrimas. Masažas taip pat gerina kraujo ir limfos cirkuliaciją, šalina toksinus, prisideda prie žarnyno veiklos ir odos mitybos.

Padeda sumažinti raumenų įtampą

Kai patiriate stresą, jūsų kūnas nevalingai susitraukia, todėl raumenys įsitempia. Masažo terapijos pagalba raumenys gali atsipalaiduoti, todėl sumažėja lėtinis skausmas. Dėl didelės įtampos kūne raumenys gali sutrumpėti, riboti judesius ir sukelti skausmą. Masažas mažina įtampą didindamas audinių elastingumą ir stimuliuodamas parasimpatinę nervų sistemą.

Mažina kraujospūdį

Masažas padeda nuraminti simpatinę nervų sistemą, kuri reaguodama į stresą didina kraujospūdį. Be to, tyrimai parodė, kad atpalaiduojamasis masažas arba aromaterapinis masažas – abu šie masažo būdai skirti tik atsipalaidavimui – kraujospūdį ir širdies susitraukimų dažnį mažina daug efektyviau nei giliųjų audinių ar sportinis masažas.

Gerina miegą

Kadangi masažas gali tiesiogiai paveikti serotonino gamybą organizme, jis taip pat gali padėti išsiskirti miego hormonui melatoninui. Tiesioginis kaklo, pečių, nugaros ir net kojų bei pėdų raumenų spaudimas ir manipuliavimas jais suaktyvina melatonino gamybą. Masažas taip pat mažina kortizolio – streso hormono – kiekį, kuris gali paveikti miego režimą.