Mada

5 priežastys, kodėl gaminiai iš alpakos vilnos yra vertingi

Gaminiai iš alpakų vilnos mena labai ilgą istoriją. Pirmieji įrodymai, apie alpakų vilnos naudojimą, randami giliai Andų kalnuose, Pietų Amerikoje. Tai rodo, kad nuo senų laikų gaminiai iš alpakos vilnos buvo vertinami dėl išskirtinio jų pluošto, grožio, šiluminių savybių, atsparumo dėmėms bei patvarumo ir ilgaamžiškumo. Panagrinėkime kelis alpakų vilnos pranašumus detaliau.

Natūralumas

Alpakos vilnos pluošto kokybė yra nustatoma atsižvelgiant į tam tikrus parametrus, tokius kaip alpakų auginimo sąlygos, plauko ilgis ir skersmuo. Būtent šie parametrai alpakos vilną padaro vilna, o ne gyvūnams įprastu kailiu. Alpakų vilna yra itin elastinga, todėl ją lengvai galima derinti su kitais pluoštais

Nekelia alergijos ir yra atspari degimui

Šiais laikais turime galimybę rinktis iš labai plataus medžiagų pasiūlymo, tačiau ne daug jų pasižymi tokiomis savybėmis kaip vilna, kuri, be to, dar ir yra natūraliai išgauta medžiaga. Ši savybė lemia tai, kad gaminiai iš alpakų vilnos yra nekenksmingi žmogui, juos gali naudoti net vaikai. Alpakų vilna nekelia alergijos, nedirgina odos. Be to, vilna yra nedegi, o tai gali būti ypatingai aktualu ieškant produktų mažyliams.

Puikiai sugeria drėgmę

Vilnos pluoštas yra tuščiaviduris, o tai padeda jam sugerti labai didžiulį kiekį drėgmės. Tai naudinga kai kalbame apie alpakų vilnos drabužius – tokie drabužiai neleis prakaituoti, be to, gali net apsaugoti nuo lietaus. Šios savybės turi ir dar vieną pliusą – drabužiai ilgai išlaiko savo formą nesusilamdę.

Sulaiko šilumą

Šiluma yra turbūt geidžiamiausia vilnos savybė. Alpakų vilna gali tai garantuoti – ji labai gerai sulaiko šilumą, todėl dėvint iš alpakų vilnos pagamintus drabužius būna labai šilta. Dėl gero šilumos sulaikymo iš alpakų vilnos yra gaminami ne tik viršutiniai drabužiai, bet ir šalikai, miego drabužiai, skrybėlės, paltai, pledai ir antklodės ir panašiai.

Universalumas

Alpakų vilna yra universali, todėl gaminiai iš alpakų vilnos taip pat gali būti labai įvairūs. Iš alpakų vilnos gali būti gaminami drabužiai naujagimiams, suaugusiųjų drabužiai (paltai, vyriški kostiumai, viršutiniai drabužiai), daiktai. Alpakų vilna yra ne tik patogi, bet ir tvari medžiaga. Ši vilna buvo oficialiai pripažinta kaip ekologiška medžiaga, kurią išgaunama sugeneravus ypatingai mažai anglies dvideginio taršos ir maksimaliai panaudojant atsinaujinančius išteklius.