firminiai drabužiai yra viena populiariausių prekių kategorijų, kurios perkamos internetinėse parduotuvėse. Pavyzdžiui, Calvin Klein drabužiai ir aksesuarai daug dažniau gali būti perkami internetu nei įprastose parduotuvėse. Pirmiausia todėl, kad ne kiekvienoje šalyje yra oficialių mados namų pardavėjai, o pirkėjai, ieškantys originalių prekių, mieliau perka užsienio parduotuvėse. Nesvarbu, ar pirksite iš Lietuvos, ar kitos šalies pardavėjo, perkant internetu, reikėtų paisyti kelių svarbių taisyklių.
Žiūrėkite ne tik nuotraukas
Internete vyrauja spontaniški pirkimai. Tai yra tokie pirkiniai, kurie įsigyjami per daug negalvojant. Pavyzdžiui, pamatėte gražią suknelę reklamoje ir užsukote į parduotuvę, o ten kaip tik yra taikomos didelės nuolaidos, tad kaip gi čia nenusipirktus. Keli mygtukai ir suknelė jau apmokėta.
Taip apsiperkant, dažniausiai pasikliaujama dailiomis nuotraukomis. Tačiau vis daugiau pardavėjų pirkėjams įkelia ne tik prekių nuotraukas, bet ir vaizdo medžiagą. Pavyzdžiui, jeigu nesate tikri, ar Jums patikę Calvin Klein drabužiai realybėje atrodo taip, kaip nuotraukoje, galite pasižiūrėti paties pardavėjo arba įvairių tinklaraštininkų keliamas vaizdo medžiaga, kur aptariami drabužių dydžiai, kokybė ir netgi kaina.
Skirkite dėmesio prekių aprašymams
Perkant internetu labai svarbu skirti laiko ne tik nuotraukų analizei, bet ir informacijai, kuri yra pridedama prie prekės. Save gerbiantys profesionalūs pardavėjai ir prekių gamintojai, tokie kaip žinomi mados namai, skiria daug dėmesio kokybiškiems prekių aprašymams. Juose galite rasti šiek tiek informacijos apie drabužių siuvimo metu naudojamus audinius ir įsitikinti, kad prekė atitinka Jūsų keliamus kokybės kriterijus.
Tinkamai įvertinkite dydžius
Tai labai svarbu, kai perkamos užsienio gamintojų prekės. Ypač – drabužiai. Pirmiausia todėl, kad skirtingi gamintojai gali naudoti skirtingus dydžių standartus. Be to, kai kuriose šalyse naudojami skirtingos dydžių sistemos. Todėl labai svarbu žinoti, ar drabužiai pagaminti Europos Sąjungoje, ar Jungtinėse Amerikos Valstijose, ar Jungtinėje Karalystėje. Beje, kai kurie Prancūzijos gamintojai taip pat taiko savo vietinę dydžių žymėjimo sistemą.
Jeigu nesate tikri, kokį drabužio dydį pasirinkti, pirmiausia, paieškokite informacijos pas patį pardavėją. Kiekviena parduotuvė skelbia dydžių lenteles, kuriose galite rasti visus išmatavimus. Dažniausiai čia netgi būna parengti patarimai, kaip išsimatuoti savo apimtis, kad galėtumėte pasirinkti Jums geriausiai tinkamą dydį.
Susipažinkite su pirkimo ir grąžinimo sąlygomis
Jeigu nesate tikri, ar aptiktoje parduotuvėje Calvin Klein drabužiai yra originalūs ir parduodami iš tikro tarpininko, būtinai apsilankykite prekių apsipirkimo ir grąžinimo taisyklių skiltyje. Čia rasite visą reikalinga informaciją apie pardavėją, susipažinsite su savo teisėmis ir galėsite sužinoti pardavėjo oficialius duomenis, pagal kuriuos galima patikrinti, ar tai nėra sukčių internetinė svetainė.