Grožis,  Laisvalaikis

Aerobika – dailaus, stangraus kūno garantas

sporto-klubai-panevezyjeŠio metu sporto klubai, salės, ir privatūs mokytojai, visiems, kurie nori tapti stipresni, ištvermingesni ir turėti gražų kūną siūlo rinktis aerobikos treniruotes. Tai įvairūs besikartojantys fiziniai pratimai, kuriuos atliekant dirba kaip įmanoma daugiau raumenų grupių. Treniruotės metu fiziniai pratimai būna atliekami pagal greitą muziką, todėl tai iš tiesų puikiai atpalaiduoja ir  gerokai pakelia nuotaiką. Daugybės tyrimų metu buvo įrodyta, kad aerobikos pratimai yra puiki fizinio aktyvumo bei sveikatos stiprinimo priemonė. Jie gerina širdies veiklą, lankstumą, ištvermę, stiprina kaulus, taip pat mažina nutukimo ir diabeto riziką, cholesterolio kiekį kraujyje, reguliuoja kraujo spaudimą ir pulso dažnį, netgi stabdo organizmo senėjimo procesus.

Sporto klubai Panevėžyje, Šiauliuose ir kituose didžiuosiuose miestuose, kurie organizuoja aerobikos treniruotes, jų pradžioje primygtinai siūlo atlikti pratimus daromus su step platforma. Kiekvienas užsiėmimas pradedamas nuo apšilimo, kurio metu atliekami patys pagrindiniai aerobikos žingsneliai arba nesudėtingi jų deriniai, įšildantys raumenyną, parengiantys kūną tolesniam darbui. Po apšilimo pereinama prie dinaminio tempimo, didinančio lankstumą ir raumenų elastingumą. Po kelių nesudėtingų tempimo pratimų prasideda pati linksmiausia, intensyviausia ir ilgiausia treniruotės dalis. Aerobika tampa tarsi šokis: atliekami ritmiški nepertraukiamai judesiai, įvairūs žingsniai, jų kombinacijos ir tam tikras jų kartojimas. Po intensyvaus šokio pereinama prie aerobinio atsigavimo dalies. Tuo metu siekiant sumažinti krūvį ir sureguliuoti pulsą daromi pagrindiniai aerobikos žingsniai. Vėliau į šalį padedamos step platformos, imami kilimėliai, gumos, svareliai – pradedami jėgos lavinimo pratimai. Dirba atskiros raumenų grupės – pilvo, nugaros, rankų dubens, pečių juostos. Pačioje pabaigoje daromi atsipalaidavimo ir kvėpavimo pratimai, taip pat ištempiami linkę susitraukti ir labiausiai treniruotės metu apkrauti raumenys. Taigi, akivaizdu, jog aerobikos treniruotės metu nė viena jūsų kūno dalis neliks pamiršta, o teisingai atliekant pratimus nekamuos raumenų skausmai.

Jeigu aerobikos treniruotes darysite ilgą laiką ir reguliariai, tuomet žymiai sustiprės jūsų judamasis atramos aparatas, taip pat bus ugdomos kraujotakos bei visos kvėpavimo sistemos funkcinės galios, jūs turėsite gerokai daugiau jėgos ir ištvermės, būsite žymiai greitesni, labiau koordinuoti ir lankstūs. Sportuojant aerobikos grupėse kiekvienas turi daug galimybių smarkiai pagerinti ir atskirų organų bei sistemų funkcinę veiklą, ugdyti taisyklingą laikyseną, akivaizdžiai sustiprinti sveikatą ir, be abejo, matomai pagražinti figūrą.

Mokslininkų yra nustatyta, jog fizinis aktyvumas padeda ne tik palaikyti puikią fizinę formą, bet ir įveikti įtampą, psichologinį nuovargį ir netgi depresiją. Po 2–3 savaičių reguliarių fizinės iškrovos treniruočių susigražinsite pozityvią nuotaiką ir šypseną. Be abejo svarbu nepulti stačia galvą į intensyvų sportavimą. Pradžioje sportuoti pradėkite pamažu, nuo 2 kartų per savaitę. Taip jūsų kūno raumenys lengviau įpras prie aktyvaus ritmo. Nenustebkite, jeigu po pirmųjų treniruočių jausitės labai pavargę. Energija į organizmą ateis pamažu, kuomet jūsų kūnas pripras prie krūvio.

Minimal tattoos