Laisvalaikis

Batutai – pramoga, skirta visai šeimai

batutaiLaisvalaikis ant batuto žavi ne tik mažuosius, bet ir jų tėvelius. Tiesa, itin dažnai pasigirsta kalbų, kad šie gaminiai gali sukelti rimtą pavojų mūsų sveikatai ar net gyvybei. Vis dėlto specialistai įsitikinę, kad batutai nesukels jums (ar jūsų artimiesiems) jokio pavojaus, jei laikysitės visų saugumo reikalavimų (pvz., ant mažesnio batuto nepatartina šokinėti daugiau nei vienam asmeniui). Be to, daugelis batutų yra parduodami drauge su apsauginėmis tvorelėmis. Šiandien pačio paprasčiausio batuto kaina gali siekti nuo kelių šimtų iki 1 000 litų (priklausomai nuo gaminio dydžio).

Siekdami išvengti bet kokio pavojaus, po kiekvieno karto, kuomet naudojotės batutu, atidžiai jį apžiūrėkite. Ant batuto (ar jo apsauginės tvorelės) neturi likti jokių įplyšimų. Jei pastebėjote, kad batutas sugadintas, nieko nelaukdami neškite jį pas meistrus. Siekdami išvengti galimų traumų, neturėtumėte šokinėti ant batuto tuomet, kai jis šlapias arba pučia stiprus vėjas. Ant batuto turėtų nelipti ir apsvaigę asmenys. Jei neturite įgūdžių, nesistenkite atlikti kūlversčio ore, kadangi galite nesėkmingai nusileisti ir susižaloti arba sužaloti kitus.

Jei nusprendėte įsigyti batutą, visų pirma nuspręskite, kaip dažnai juo naudositės. Be to, būtinai pasidomėkite, kokį svorį išlaiko jūsų pasirinktas gaminys – jei batutai skirti vaikams, ant jų neturėtų lipti saugę asmenys. Žinoma, neturėtumėte pamiršti, kad batutas tarnaus jums bent kelis metus, todėl pagalvokite, ar jūsų vaikai šokinės, kai paaugs. Jei taip, gal tuomet geriau pirkti tvirtesnį gaminį.

Tiesa, mažieji dažniausiai žavisi ne tradiciniais batutais, aptemptais tamsiai mėlyna arba juoda medžiaga, o spalvingais pačių keisčiausių formų gaminiais, skirtais geram laiko praleidimui. Tokius batutus (jie gali vaizduoti tiek princesės pilį, tiek drakono kūną ar painiausias džiungles) galima išsinuomoti vienai ar kelioms paroms. Tokio batuto kaina siekia nuo 100 iki 500 litų (nuomojant antrai parai, dažniausiai suteikiama nuolaida). Įmonės, nuomojančios batutus, siūlo ir visas jų atvežimo bei įrengimo paslaugas. Jei nusprendėte, kad jūsų vaikas norės šiuo spalvotu batutu džiaugtis dažniau, galite jį nusipirkti. Tuomet jų kaina gali siekti ir kelis tūkstančius litų, vidutiniškai 3 000–4 000 Lt. Nepamirškite, kad jums bus reikalingas ir elektrinis ventiliatorius, skirtas gaminio priputimui. Galite neabejoti dėl batuto ilgaamžiškumo – jie yra pagaminti iš tvirtos medžiagos, kuri atitinka aukščiausius kokybės standartus. Jei bijote, kad jūsų vaikas šokinėdamas gali iškristi, pagalvokite apie apsauginius tinklelius.