Laisvalaikis

Kas yra kaljanas?

Kaljanas tai prietaisas, kurio pagalba galite rūkyti tabaką su skoniu. Kaljanas jau nuo senų senovės buvo skirtas atsipalaiduoti, tai lyg tam tikras atsipalaidavimo ritualas. Ankščiau Indėnai patys gamindavosi kaljanus iš kokoso kiautų, tik vėliau atsirado pirmieji normalus kaljanai, Egipte ir Turkijoje. Vėliau jie išplito visame pasaulyje. Nors Turkija ir Egiptas yra vieni iš kaljanų pradininkų, tačiau šiose šalyse kaljanai gerokai atsilike. Europa ir Amerika gamina žymiai geresnius kaljanus. Bet vistiek kalbant apie kaljanus jums iškart kyla asociacija Egiptas arba Turkija. Detaliau pažvelkime kuo skiriasi Egiptietiški ir Europietiški kaljanai.

Egiptietiški kaljanai – dažniausiai šie kaljanai turi papildomą žarną, daug kam atrodo kad tai privalumas, bet ištikųjų tai trukumas. Profesionalus kaljanas turi turėti tik vieną šlangą, ir joje turi būti galimybė prapusti orą. Jeigu šios funkcijos nėra, laba tikėtina, kad kaljanas užsineš pelenais ir bus sunku jį rūkyti. Taip pat, šie kaljanai dažniausiai neturi nei kaitinimo kameros, nei tinkamos taurelės, taurelės dažniausiai naudojamas visiškai paprastos, o vietoj kaitinimo kameros dedama folija. Beveik visada naudojamas pigus, prastas vietinis ,,all faher“ tabakas bei nenaturalus angliukai, kurie nesuteikia tinkamos kaitros.

Europietiški kaljanai – šie kaljanai priešingai nei Egiptietiški turi visus prieš tai įvardintus privalumus. Europiečiai išrado bei pagamino kokybiškes tunelio tipo taureles bei kaitinimo kameras. Šie priedai itin patobulino kaljanus bei jų entuziastams suteikia dar didesnį rūkymo malonumą.

Kaljano tabako pasirinkimas?

Tabako pasirinkimas priklauso nuo jūsų rūkymo dažnumo. Tabakas skirstomas į dvi kategorijas: baltas ir juodas. Šie tabakai skiriasi savo stiprumu, baltas tabakas turi mažiau nikotino, juodas tabakas turi daugiau. Dažniau rūkantiems žmonės rekomenduojame rinktis juodą tabaką, o nerukantiems ar mažai rukantiems – baltą. Europoje labiau paplitęs baltas tabakas, tačiau dažnu atveju net mažai rūkantys žmonės perka juodą tabaką, nes šis suteikia stipresnį skonį.

Kaljano pirkimas ar nuoma?

Visiems žmonėms prieš planuojant įsigyti kaljaną rekomenduojame jį išbandyti. Geriausias būdas tai padaryti, pasirinkti kaljano nuomą. Kaljaną išsinuomuoti itin paprasta, nereikia jokių užstatų ar papildomų kaljano priedų.