Levanda
Laisvalaikis

Aplinkos interjero puošmena

LevandaKalbant apie interjerą, būsto dizainą, dažniausiai mintyse turimas buto ar namo vidaus interjeras. Tačiau Lietuvoje tikrai nemažas procentas žmonių gyvena nuosavuose namuose, kur tvarkingas kiemas, sutvarkyta namų aplinka tampa ne ką mažiau svarbiu dalyku nei vidus. Tuo labiau, kad kiemą mato visi praeiviai, na o štai į svečius pasikviečiate tikrai tik nedaugelį. Kaip susitvarkyti savo kiemą, kad būtų gražu ir patiems, ir kaimynai pavydėtų?

Dažniausiai kiemo tvarkymas po statybų prasideda žemės išlygimų, galbūt alpinariumų formavimu, vejos užsodinimu bei tvora. Tvora – svarbus sklypo elementas, leidžiantis turėti didesnį privatumą patiems, apsisaugoti nuo užklystančių šunų bombų, apsaugant savo vaikus nuo netikėto išbėgimo į gatvę. Tvorų šiais laikais būna įvairiausių, dažniausiai prie kažkokios metalinės ar medinės konstrukcijos kombinuojama ir kokia nors gyvatvorė. Tujos – populiariausias augalas, tačiau įspūdingai gali atrodyti ir daug kitų augalų, kad ir žemos, bet gražios levandos.

Nors gal geriau levandas palikti gėlynui. Šis augalas, ryškiai mėlynai žydinti ir labai aromatinga gėlė, vis labiau braunasi į gana konservatyvius mūsų gėlynus. Vis daugiau šeimininkių nori išbandyti ką nors naujo, o levanda tam puikiai. Sodri spalva, gana nesudėtingas auginimas bei priežiūra, unikalus, stiprus bet neįkyrus aromatas – atrodo viskas ko reikia kiemo papuošimui. Juo labiau kad ir vaizdo šiam augalui tikrai netrūksta.

Žinoma, vien levandų gėlyne neužteks. Populiaru auginti visžalius augalus, įvairius spygliuočius ar rododendrus, kurie ir žiemos metu, kuomet daugelis augalų atrodo nykus ir pliki, toliau sau žaliuoja ir puošia kiemą. Visi visžaliai puikiai komponuojasi vis labiau populiarėjančiuose alpinariumuose. O tarp jų puikiai auga ir levanda – nedideli krūmeliai, pasodinti specialiame dirvožemyje alpinariumo pakopose puikiai dera šiame pusiau gamtos, pusiau žmogaus kūrinyje.

Paprasčiausia savo kiemus puošti daugiamečių augalų gėlynais. Tokios gėlės reikalauja mažiau priežiūros, žydi bent kelis metus, nereikalauja kasmetinių iškasimų bei persodinimų kaip vienmetės. Kita vertus, su vienmetėmis galima kasmet savo kiemą nudažyti vis kitomis spalvomis, taip turėti dinamišką, niekad nenusibostančią aplinką bei neblogą erdvę savo kūrybiškumui pasireikšti. Žinoma, alpinariume su vienmetėmis gėlėmis turbūt nežaisite, būtent todėl čia verta turėti keletą įvairių spygliuočių bei jau minėtų levandų ar kitų daugiamečių, nedaug priežiūros reikalaujančių augalų.