Laisvalaikis

Baidarių nuoma Lietuvos upėse

baidariu nuomaPažiūrėjus per langą ir pamačius saulę, žaliuojančias pievas ar žydinčius augalus norisi kuo greičiau įsilieti į gamtą patiems. Deja, daugelis žmonių dirba biuruose ar kitose uždarose patalpose, tad laiko mėgautis gamta neturi tiek jau daug, tačiau kodėl gi net ir vienos laisvos dienelės neišnaudojus pasibuvimui gryname ore, gamtos apsuptyje? Tam puikiai tinka šiltuoju metu laiku siūloma baidarių nuoma, kuri suteikia galimybę ne tik būti gamtoje, bet taip pat ir šiek tiek aktyviai pajudėti.

Irkluodami baidarę vingiuojančiose Lietuvos upėse turėtumėte pasijusti lyg pasakoje, kadangi didžioji dalis baidarių maršrutų veda ypač vaizdingomis, o kartais net ir mistiškomis vietovėmis. Taip pat nuolat girdimi miško ir pievų gyvūnų šauksmai ar ūksmai, paukščių čiulbėjimas – visa tai sukuria nepakartojamą, unikalią ir ypač patrauklią atmosferą, kurioje norisi pasilikti, svajojama apie sustojusias akimirkas, o tuo pat metu iš galvos visiškai išeina bet kokie rūpesčiai, pečius slegiančios problemos ar nuovargis, kurį daugelis patiria per darbo savaitę, ypač jei tinkamai nepailsi.

Dažnai renkamasi plaukti vieną dieną, tačiau norintiems ypač gerai pailsėti siūloma išmėginti dviejų dienų ar dar ilgesnius maršrutus, kurių metu Jus džiugins ne tik baidarių nuoma, bet taip pat ir nakvynė palapinėse ar kaimo turizmo sodybose, pietums ar vakarienei ant laužo keptas maistas, vakaronės, jei plauksite ne vieni, o su gera draugų kompanija. Žinoma, tokios kelionės reikalauja daugiau laiko, pasirengimo, tačiau tai ir gerokai daugiau įspūdžių, malonesni potyriai, kuriuos bent kartą per sezoną tiesiog būtina pajausti savo kailiu.

Kai kurie žmonės atsisako baidarių nuomos vien dėl to, kad šeimoje yra mažų vaikų. Tai bloga nuostata – vaikams taip pat gali būti smagu plaukti baidarėmis, o be viso to, vaikai taip turi galimybę susipažinti su gamta, jos garsais, nuostabiais vaizdais ir teikiamais malonumais, kurių yra tiek daug, kad net sunku būtų pradėti vardinti. Tereikia suprasti, kad plaukiant su vaikais reikalinga tokia baidarių nuoma, kuri neverčia turėti daugybės patirties, pernelyg nevargina, nereikalauja elgtis ypač atsargiai ir tiksliai. Tad nereikėtų rinktis ekstremalių plaukimo maršrutu, verčiau rinktis ramesnes, platesnes upes, kuriose nėra daug kliūčių, staigių posūkių ir kitų problemų galinčių kelti dalykų.

Baidarių nuoma nepalieka abejingų gamtos mylėtojų, kadangi gali suteikti faktiškai viską, ką galima pasiimti iš gamtos – nuo ramaus pasiplaukiojimo iki iškylavimo, nakvynės po atviru dangumi ar net pasivaikščiojimų po mišką ieškant grybų bei uogų.