Baseinu chemija
Paslaugos

Baseinų valymo įranga ir baseinų chemija

Tam, kad galėtumėte saugiai naudotis baseinu, būtinas reguliarus baseino valymas ir nuolatinė vandens kokybės stebėsena. Tačiau priklausomai nuo pasirinktos baseinų įrangos priklauso, kiek pastangų jums reikės į tai įdėti.

Baseino filtravimo sistema

Tai tik vienas iš pagrindinių baseino elementų, kuris yra būtinas kiekvienam didesniam lauko baseinui. Kaip žinia, stovintis šiltas vanduo – puiki terpė veistis įvairiems mikroorganizmams ir dumbliams. O kur dar įvairios šiukšlės, smėlis ar žolė, patenkanti nuo mūsų kojų lipant į baseiną.

Paprastai maksimaliam vandens švaros užtikrinimui filtravimo sistema turėtų veikti nuolatos, su nedidele išimtimi, priklausomai nuo baseino dydžio.

Baseino vandens priežiūra

Baseinų valymas ir vandens kokybės yra neatsiejami dalykai, kadangi vien tik išvalyti baseino dugną ar sienas nepakanka. Vandens kokybei palaikyti būtina baseinų chemija arba kita įranga, palaikanti vandens priežiūrą be chemijos.

Baseinų chemija yra patikimas ir vienas ekonomiškiausių švaraus vandens palaikymo pasirinkimų. Tam gali būti naudojamas skystas chloras, chloro tabletės ar aktyvusis deguonis. Drauge su algicidais chloras sunaikina nepageidaujamus mikroorganizmus – bakterijas, virusus ir dumblius vandenyje bei užkerta kelią jų atsiradimui. Tuo tarpu naudojami flokuliantai padeda išlaikyti skaidrų vandenį.

Baseino valymo robotų tipai ir techninės charakteristikos

Baseino valymas gali būti automatinis arba mechaninis. Tačiau bet kuriuo atveju rankinio valymo visiškai išvengti, deja, nepavyks. Be to, šiuo įrenginius taip pat reikia valyti ir prižiūrėti, reguliariai patikrinti ir esant poreikiui pakeisti filtrus, valymo sparnuotę bei veleną.

Baseino valymui pasitelkti automatiniai valymo robotai šį nemažai pastangų reikalaujantį darbą gana puikiai atliks už jus. Kai kurie iš baseinams valyti skirtų robotų gali būti pusiau automatiniai. Bet kuriuo atveju, net ir pilnai automatinis baseino robotas ne visuomet idealiai atlieka darbą – viskas priklauso nuo įrenginio charakteristikų ir jo kainos.

Baseinų valymo robotai gali būti skirti išskirtinai baseino dugno valymui kiti gali valyti ne tik dugną, bet ir sienas, net laiptus. Tačiau renkantis šį pagalbininką reikėtų įvertinti ne tik šiuos aspektus, bet ir baseino dangos tipą. Nuo to taip pat gali priklausyti įrenginio pasirinkimas.