Namams

Berno zenenhundai – tobuli šeimos šunys

Turėdami šunį, turime jį išauklėti taip, kad jis būtų ne tik geriausias mūsų draugas, tačiau taip pat ir puikus sargas. Ir šiuo atveju nekalbame apie šuns auginimą būdoje ar voljere, esančiame šalia mūsų namo. Kalbėdami apie sargumą, turime galvoje, kad šuo turėtų mokėti apginti savo šeimininką tuomet, kai to prireikia. Su jūsų auginamu šunimi saugiai ir jaukiai turėtų jaustis kiekvienas jūsų šeimos narys, t.y. visiškai nesvarbu, kokio amžiaus ar lyties žmogus bebūtų. Būtent tokiomis savybėmis pasižymintis šuo turėtų būti kiekvieno gyvūnų mylėtojo prioritetas, todėl jei ir jūs nusprendėte įsigyti šunį, Berno zenenhundai galėtų būti puikus pasirinkimas. Žinoma, tai ne vienintelė veislė, kuri rekomenduojama (taip pat gali būti pasirinktas ir vokieciu aviganis ar kt.), tačiau jau minėtos veislės šunys neabejotinai yra išskirtiniai.

Berno zenenhundaiNemaža dalis šunų mylėtojų Berno zenenhundo veislės šunį įvardija kaip tikrų tikriausią naminį augintinį, kuris tiek savo išorinėmis, tiek ir vidinėmis savybėmis atitinka visus šeimos žmogaus keliamus reikalavimus.

Ši šunų veislė yra labai sena. Dar viduramžiais Berno zenenhundai buvo naudojami kaip sarginiai šunys, taip pat jie gebėjo ganyti auginamus gyvulius, tempti nesunkius vežimus ir kt. Žinoma, vos pažvelgus į tokį šunį, galima drąsiai teigti, kad savo įspūdinga kondicija ir stotu jis yra nepamainomas sargas, kuris apsaugos ne tik jus, bet ir jūsų turtą.

Svarbu pažymėti, kad Berno zenenhundus naudoja ir įvairioms operacijoms, pvz., paieškoms, gelbėjimo misijoms kalnuotose vietovėse ir po įvairių stichinių nelaimių. Nepaisant to, kad šios veislės šunys yra labai dideli – jie nėra sėslūs ir vangūs. Zenenhundai yra vikrūs ir pakankamai greiti, todėl jei mėgstate aktyvų laisvalaikį, šis šuo taip pat taps puikiu kompanionu.

Jei nuspręsite įsigyti Berno zenenhundą, tuomet turėsite tikrą ir ištikimą draugą, kuris jūsų niekuomet nepaliks bėdoje. Tai labai stabilios psichikos, dėmesingas, santūrus ir prieraišus šuo. Taigi, jei turite šeimą ir joje yra mažamečių vaikų, galite būti visiškai ramūs – šis šuo visuomet saugos jūsų vaikus ir bus jiems mielas bei labai draugiškas.