Namams

Viskas, ką reikia žinoti apie efektyvų skalbimą

Skalbimo mašinos šiuolaikiniuose namuose tapo ne prabangos, bet būtinybės preke. Atrodo, pakanka įsigyti tik skalbimo mašiną, ir sėkmė – garantuota. Tačiau dar labai daug dėmesio reikia skirti kokybei. El. parduotuvėje b-a skalbyklės kruopščiai atrinktos, todėl įsigysite kokybiškas, ilgai tarnaujančias buities pagalbininkes už pačią patraukliausią kainą. O šį kartą dar norėtume pasidalinti ir keliais šeimininkėms aktualiais patarimais. Įsigiję skalbimo mašiną ir ėmę skalbti, darome kelias esmines klaidas. Kokios jos?

Žmonės naudoja per daug skalbiklių vienu metu, drabužiai skalbiami gerokai per aukštos temperatūros vandenyje, į skalbimo mašiną prikrauname per daug drabužių ir kt. Daugelis net nežino, kokio kietumo vanduo vamzdžiais atiteka į jų namus.

Lietuviai, rinkdamiesi tiek skalbimo mašinas, tiek ir skalbiklius, daugiausiai dėmesio skiria mažai jų kainai. Pigios skalbimo priemonės dažnai gali sukelti įvairias alergijas – tai itin aktualu mažiems vaikams, todėl jų drabužėlius reikėtų skalbti tik specialiomis priemonėmis.

Dažnai skalbimo mašinos efektyvumą lemia ne tik skalbimo mašinos parametrai, bet ir patys vartotojai. Pavyzdžiui, jei įbersime per daug skalbimo miltelių, jie nusės ant drabužių ir neišsiplaus, todėl tuos pačius drabužius teks bent kartą ar du skalauti. Jei kaskart skalbiate per aukštos temperatūros vandenyje, nereikėtų stebėtis ir išaugusiomis sąskaitomis už elektrą.

Svarbi skalbimo mašinos apkrova. Pavyzdžiui, jei instrukcijoje nurodyta, kad skalbti reikėtų 5 kg drabužių, įdėkite 4 ar 4,5 kg. Nėra gerai, kad drabužių skalbimo mašinoje ir per daug, ir per mažai, tačiau pastarasis variantas mažiau žalingas.

Skalbimo mašiną reikėtų rinktis pagal erdvę, kurioje ji stovės. Jei buto nedidukėje vonioje, geriau tiks per viršų kraunamos skalbimo mašinos, kurios yra gerokai kompaktiškesnės. Visą jų asortimentą rasite čia . Jei erdvė neriboja, galite pasidairyti ir įprastos skalbyklės. Bet kuriuo atveju dėmesį atkreipkite į energijos klasę ir talpumą. Šiandien pačios efektyviausios ir taupiausios elektros suvartojimo atžvilgiu skalbyklės žymimos A+++.

Svarbu pasidomėti, ar skalbimo mašinoje galėsite skalbi vilnos audinius, ar yra ekonominis – trumpas – skalbimo režimas. Tiesa, tokiu būdu galėsite skalbti nedaug skalbinių, antraip jie neišsiplaus.

Skalbimo mašinai baigus savo darbą, reikėtų palikti dureles, kad prietaisas natūraliai išdžiūtų. Tikriausiai daugelis yra pastebėję, kad skalbiant skalbyklės ne tik įprastai juda, bet ir šiek tiek „vaikšto“. To išvengti padės specialūs guminiai kilimėliai, kurie padės sumažinti vibraciją ir tuo pačiu pailgins skalbimo mašinos tarnavimo laiką.

Skalbiant mašina, nereikėtų naudoti priemonių, kurios skirtos plauti rankomis, nes šios labiau putoja ir nėra tinkamos skalbimo mašinoms. Skalbimo mašina tarnaus ilgiau, jei kartą per metus paleisite ją skalbtis be skalbinių ir įpilsite 100 g citrinos rūgšties. Tokia praktika atnaujins skalbimo mašiną, pašalins kalkių perteklių ir vėlgi pailgins prietaiso gyvavimo trukmę.