Namams

Betoninės čerpės – kokybiška stogo danga

Pasirūpinti kokybiška stogo danga reikia kiekvienam, kuris stato ar renovuoja savo namus. Tai labai svarbu, nes būtent stogas atlaiko daugybę temperatūrinių ir klimato kaitos reiškinių. Vienas iš patvariausių pasirinkimų – betoninės čerpės.

Šias čerpes gerokai paprasčiau pagaminti, nei keramines. Tai puikus išradimas, kurio dėka dar daugiau stogų buvo papuošti būtent šia danga. Šios čerpės, kurios yra pigesnės, išvaizda nenusileidžia keraminėms. Būtent dėl mažesnės kainos jas vis daugiau renkasi pirkėjai, kurie nori gražios estetinės išvaizdos ir geros kainos. Kartais manoma, kad jei jau pigesnės, tai būtinai prastesnės kokybės. Tai nėra tiesa, nes tam, kad pagaminti keraminę čerpę nereikia jos degti. Tai ir yra pigesnės technologijos priežastis.betoninės čerpės

Bet kuri stogo danga privalo būti patvari. Gamintojai teigia, kad betoninės čerpės gali savo savybes išlaikyti iki 150 metų. Garantija joms suteikiama trumpesnė – 30 metų, tačiau jos jus džiugins gerokai ilgiau. Vidutiniškai jos kainuoja nuo 20 Lt už kvadratinį metrą. Jų kaina priklauso nuo rūšies ir kitų savybių, tačiau kokybė visų bus tikrai gera. Kartais pirkėjai nuogąstauja, kad čerpės trūkinės, tačiau taip buvo prieš daug metų, kuomet jos netinkamai buvo išdeginamos. Tarp pirkėjų nuogąstavimų galima rasti ir tokių, kad betoninių čerpių spalva greitai išbluks ir jų negalima restauruoti. Tai nėra visiška tiesa. Tokia danga stogui bus ilgaamžė, beveik nekis jos spalva ir išvaizda. Prireikus restauruoti – galima bus tai padaryti. Verta paminėti, kad tokios čerpės gaminamos iš pigmentais dažytos betono masės. Ji padengiama akriliniais dažais. Nuo išorinių aplinkos poveikių, pavyzdžiui, saulės spindulių, viršutinės čerpių sluoksnis šiek tiek nubluks, tačiau pati medžiaga, kurioje įmaišyti dažai – ne. Tai vienas iš didžiausių jos privalumų.stogo dangos

Stogo dangos dengimas dažniausiai yra sudėtingas darbas, kuris reikalauja ypatingų žinių ir įgūdžių. Perkantys betonines čerpes nudžiugs sužinoję, kad jų pasirinkta danga stogui, priešingai, nei kitos, nereikalauja specialių įgūdžių. Jūs patys galėsite uždengti stogą. Suma skirta stogdengių darbui bus ganėtinai didelė, tačiau jūs turite galimybę sutaupyti šiems darbams. Juos darykite tiksliai pagal nurodymus ir neteks nusivilti.

Nors renkantis stogo dangą mes turime skirtingus kriterijus – kaina, kokybė, grožis, spalvos, forma, tačiau visi norime, kad ji kuo ilgiau nekeltų rūpesčių. Tai svarbiausias kriterijus. Kuo kokybiškesnė danga, tuo ji ilgiau jus džiugins, todėl nevertėtų labai taupyti renkantis stogo dangą.