IT ir technologijos

Kaip pasikeitė mūsų gyvenimas per paskutinius 10 metų?

televizija internetuŠiuo metu gyvename tokį gyvenimą, kokį prieš šimtmetį galėjo sufantazuoti tik geriausi fantastai. Automobiliai, lėktuvai, kelionės per vandenynus, žingsniai mėnulyje ir skrydžiai į kosmosą. Dideli žingsniai žmonijos tobulėjimo link. O kaip pasikeitė mūsų, paprastų žmonių gyvenimas, per pastaruosius metus, kaip pasikeitė buitis ir įpročiai? Ir svarbiausia – kas įnešė šiuos pokyčius?

Rytinė kava su…

Rytinė kava tiek prieš 10 metų, tiek dabar vis dar aktuali. O prie kavos norisi dozės naujienų. Jei anksčiau šlepsėdavome į pašto dėžutę pasiimti rytinio laikraščio, tai dabar šlepsime iki kompiuterio skaityti naujienų portalų. Popieriniai laikraščiai pamažu „kraustosi“ į internetą, o spausdintinių leidinių tiražai mažinami arba atsisakoma išvis.

Kabelinė televizija? Kas tai?

Kabelinė televizija greitai bus istorija apie kurią pasakosime nieko nesuprantantiems anūkams. Šiuo metu gyvenimą užvaldo televizija online. Kadangi internetu galime naudotis tiek kompiuteriu, tiek planšetiniu kompiuteriu, tiek išmaniuoju telefonu, tai ir televiziją online galine pasiekti visais šiais prietaisais. Nereikia lėkti po darbo namo, kad pažiūrėtume mėgstamą serialą, tą patį galime padaryti važiuodami troleibusu savo išmaniajame telefone. Patogu, ar ne?

Apsipirkimo malonumai

Taip taip, apsipirkimas gali būti malonumas, kuomet po užsitęsusio pms, barnio su vaikinu arba šefu norisi išsilieti išleidžiant kelis litus. Tačiau dabar „garo nuleidimas“ tapo dar malonesnis – net nereikia išeiti iš namų. Gali sėdėti sau su pižama, apsikabinusi puodelį arbatos ar taurę vyno, viena ranka servetėle braukti ašaras, o kitos rankos pirštu spausti mygtuką „į krepšelį“. Viskas taip paprasta ir patogu. Kaip kadaise rašė fantastai – viskas pasiekia mus tiesiai į namus – tiek maistas, tiek produktai, apranga ar buities technika. Tereikia turėti internetą.

Taigi, kas dar pasikeitė jūsų gyvenime pastaraisiais metais? Išmokėte močiutę naudotis el.paštu? Kalbatės su draugais už Atlanto naudodamiesi Skype? Užauginote milijardo vertės fermą Farmvilyje? Taip, visi pokyčiai – naujienų portalai, televizija online, el.parduotuvės atsirado ir sėkmingai plėtojasi dėl to, kad į mūsų gyvenimą septynmyliais žingsniais atšuoliavo internetas.