http://www.apskaitos-paslaugos.eu
Finansai

Buhalterinė apskaita mūsų kasdienybėje

Ar kada mąstėte apie buhalterinę apskaitą mūsų gyvenime?

Nei aš, nei Jūs, niekada turbūt net nesusimąstėte, kad kiekvienas iš mūsų esame buhalteriai, ir kad buhalterinius darbus atliekame kiekvieną dieną. Mes ne tik, kad skaičiuojame, atimame, pridedame, bet ir skaičiuojame savo finansinius srautus, sekame, koks mūsų šeimos balansas, kiek turime likusių savo santaupų, ir kiek galime skirti finansų vieniems ar kitiems mūsų poreikiams tenkinti.
Kiekviena dieną, kai Jūs parduotuvėje paskaičiuojate, kad išleidote šimtą ar du šimtus eurų, ir kad Jūsų sąskaitoje liko keletas šimtų eurų, Jūs darote buhalterinės apskaitos finansų balansą, t.y. Jūsų paskaičiuojate savo einamąsias lėšas, ir taikydami buhalterio savybes, paskaičiuojate, kad Jūs sąskaitoje turite štai tokį likutį pinigų, kurio Jums turi užtekti iki algos. Iš to likučio, Jūs turite ir mokesčius susimokėti, ir maistą nusipirkti, ir prekes kitokias pirkti, ir dar pramogoms Jums turi likti. Atlikdami šiuos veiksmus Jus atliekate buhalterinį balansą, kuriuo suskaičiuojate, kiek turite įplaukų, kiek turite išlaidų, kiek Jums reikia pinigų norint išlaikyti teigiamą šeimos finansų balansą, kad nereikėtų skolintis, ir laisvai galėtumėte sulaukti algų dienos.
Visur, ir parduotuvėje, ir kine, ir mieste, visur, kur mes skaičiuojame pinigus, visur mes esame buhalteriai, ir atliekame vienas ar kitas buhalterines apskaitos operacijas. Negalėdami paskaičiuoti, kiek mes turime pinigų, bei kiek mes galime išleisti pinigų, mes būtume priversti gyventi chaose. Vieną dieną mes išleidžiame visus savo pinigus, o jau kitą dieną mes jaučiame pinigų trūkumą, ko sekoje prasidėtų masinės riaušės, plėšimai, konfliktai. Viso šito mūsų visuomenė siekia išvengti, būtent todėl, mes ir esame kiekvienas iš mūsų, buhalteriai, kurie skaičiuoja, dėlioja, planuoja savo didesnius ar mažesnius finansus, kad galėtumėme lengvai išgyventi iki ateinančio atlyginimų dienos. Mano manymu, tik super turtingi žmonės, gali neskaičiuoti, kiek jie turi pinigų, už jos tai atlieka kiti asmenys, bet vienaip ar kitaip, tie pinigai yra suskaičiuojami, nes pinigai mėgsta būti skaičiuojami.