Finansai,  Namams,  Patarimai

Butų nuoma – kaip rasti nuomotoją?

butu nuomaDomina butų nuoma, tačiau nežinote kaip greitai susirasti būstą reikalingoje vietoje? Kiekvienas būsimas nuomininkas turi gerai apžvelgti savo finansines galimybes, nes tik nuo jų priklauso kokie būsto nuomos poreikiai gali būti patenkinami. Svarbiausia yra tai, jog susirasti naują gyvenamą būstą šiuo metu nėra itin lengva, tuo labiau, jeigu jūsų poreikiai yra itin specifiniai. Čia svarbiausia yra tai, jog kuo daugiau laiko skirsite buto paieškai, tuo geresnių pasiūlymų galėsite sulaukti.

Nemažai žmonių neturi laiko laukti, todėl suprantama, kodėl yra pasinaudojama geriausiu pasiūlymu iš visų galimų, net jeigu jie ir nelabai priimtini. Verta pabrėžti, jog jeigu butą išsinuomoti jums yra itin skubu, tai tokiu atveju nereikėtų tikėtis išskirtinių pasiūlymų. Nuomotojai, visada ieško asmenų, kuriems žūt būt reikalingas naujas butas, todėl ir kainos atžvilgiu, jie bando manipuliuoti nepalankia jūsų situacija. Verta pastebėti, jog kuo ilgiau išlauksite, tuo daugiau pasiūlymų gausite, o tada jau galėsite dairytis į kur kas didesnį pasirinkimą, kurio dėka, galbūt rasite kažką priimtino.

Ieškant buto, pirmiausias žingsnis yra dairymasis po nekilnojamo turto skelbimų portalus. Ne, čia nėra tik pardavimų skelbimai – kiekviename jų yra atskiros kategorijos, kuriose yra siūlomos nuomos paslaugos arba jų paieška. Dairydamiesi po šiuos nekilnojamo turto portalus, visada sutiksite begalę agentūrų – ne paslaptis, jog norintys išnuomoti butą asmenys, dažniausiai kreipiasi į nekilnojamo turto agentūras ar privačius brokerius, jog šie greičiau surastų naują nuomininką. Nekilnojamo turto brokeriai visada ims komisinį mokestį, kuris žinoma bus taikomas jums. Tai dažniausiai galioja tik sėkmės atveju t.y. jeigu brokerio dėka yra sudaroma nuomos sutartis. Šiuose portaluose žinoma rasite ir eilinių žmonių skelbimus su nuomos pasiūlymais, tačiau turite žinoti – jų čia yra ne tiek ir daug, nes kaip jau minėjome – šį darbą jie patiki tretiesiems asmenims, jog patiems netektų gaišti laiko.

Internete yra begalės skelbimų lentų, kuriose yra parduodamos įvairios prekės. Turite žinoti vieną – juose taip pat yra nekilnojamo turto skiltys, kuriose taip pat rasite ir nuomos skelbimų. Kas liečia nuomotojų paiešką, tai verta pastebėti – įprastuose skelbimų portaluose nemažai skelbimų deda patys nuomojamo būsto šeimininkai, tačiau ir NT brokerių čia yra ne vienas ir ne du. Kalbant apskritai, tai čia ko gero yra didesnė tikimybė rasti nuomotoją be tarpininkų.

Ko gero greičiausias ir paprasčiausias būdas greitai išsinuomoti butą – pasinaudoti minėtų brokerių paslaugomis, nes jų dėka, visas buto paieškos procesas bus kur kas lengvesnis, o mokama specialistui bus tik už rezultatus t.y. už atrastą geriausią pasiūlymą, kuriuo pasinaudosite. Verta pastebėti, jog jeigu jums yra reikalinga butų nuoma Klaipėdoje ar kitame konkrečiame mieste, tai turite kreiptis būtent į tame mieste paslaugas teikiantį nekilnojamo turto brokerį, nes tik čia jis turi pakankamai ryšių bei patirties, kurios dėka, išsinuomoti naują būstą galėsite kur kas greičiau nei įprastai.