Grožis

Deginkitės atsargiai

Degintis saulėje visada reikia saikingai ir atsargiai. Elgiantis leng­vabūdiškai, galima susirgti ir numirti. Geriausia pradėti nuo oro vonių pusšešėlyje, vėliau degintis po 10—30 minučių atsižvelgiant į individualų jautrumą.Žmonės, kurių oda švelni ir balta, labiau reaguoja į saulės spindulius negu tie, kurių oda ruda arba jau truputį įdegusi. Per­nelyg ilgai būnant saulėje, sumažėja bendras atsparumas ir apeti­tas, padidėja kraujospūdis, pradeda    kankinti nemiga, irzlumas.

Negalima degintis sergantiesiems širdies nepakankamumu, hi­pertonine liga, stenokardija, aktyvia plaučių tuberkuliozės forma. Nepatariama ilgai būti saulėje ir moterims, kurių sutrikusi ner­vų sistemos veikla, dažnai plaka širdis ir kt.Labai, atsargiai turi degintis moterys, kurių oda plona, sausa, su išsiplėtusiomis kraujagyslėmis, taip pat tos, kurių veidas ir kojos plaukuotos, nes saulės spinduliai spartina plaukų augimą.Einant į pliažą, nereikia vartoti kvepalų, odekolono ir prie­monių nuo prakaito, nes, veikiant saulės spinduliams, ant odos gali atsirasti tamsių dėmių, kurios kartais išlieka keletą metų.

christian-dior-j-adore-edp-moterims-100ml  Odai nuo išdžiūvimo ir nudegimo apsaugoti reikia vartoti spe­cialius įdegimo preparatus: kremus, kosmetinį pienelj arba aero­zolius, o vakare odą patepti drėkinamuoju ir maitinamuoju kre­mu. Nosiai apsaugoti geriausiai tinka kremas ir storas pudros sluoksnis (kai oda riebi, tik pudra). Galvą reikia pridengti plona skarele arba skrybėle.Nudegus nuo saulės, t. y. odai labai paraudus arba skaudant, galima daryti šaltus ramunėlių antpilo kompresus (1 valgomasis šaukštas antpilo litrui šalto virinto vandens), kuriuos reikia keisti kas 3—5 minutes. Be to, reikia daug gerti (vaisių sultis arba mi­neralinį vandenį, bet tik ne alų).Kartais esame priversti būti saulėje ne dėl malonumo, o iš reikalo: dirbdami laukuose arba sode. Tada reikia rūpestingiau saugoti odą nuo saulės spindulių, nes jie veikia ilgai.

Galvą ir veidą geriausiai apsaugo šiaudinė plačiakraštė skry­bėlė. Tokia pinta skrybėlė praleidžia orą ir kartu saugo nuo sau­lės, todėl su ja vėsiau negu su prigludusia skarele.Veidą reikia storai patepti kremu nuo saulės, o nosį (kaip ir pliaže) gerai nupudruoti.Baigus darbą, veidas nuprausiamas kosmetiniu kvepalu pieneliu, o po to rūgusiu pienu, kuris labai gerai išvalo odą nuo nešvarumų ir mažina jos jautrumą (truputį ir baltina). Riebią odą vietoj rūgusio pieno galima prausti, su išrūgomis, o labai sausą — truputį pašil­dytu šviežiu pienu. Po to veidą reikia nuplauti šiltu vandeniu, nušluostyti rankšluosčiu ir patepti drėkinamuoju arba maitina­muoju kremu (atsižvelgiant į odą).Gerai veikia odą ir šviežios varškės (pridėjus į ją keletą lašų citrinų arba serbentų sulčių) kaukė.Suerzintą jautrią odą gerai gydo žalių agurkų cultys, kurios, be kita ko, ir baltina. Rūpestingai nupraustas veidas tepamas agur­kų sultimis (jos paliekamos, kol nudžius).Ant lengvai nudegusios odos galima dėti kompresus iš rūgusio pieno (1—2 valandas); išdžiūvusius keisti. Po to veidas nuplau­namas šaltu ramunėlių antpilu (1 valgomasis šaukštas 1 1 van­dens).