Kelionės,  Laisvalaikis

Madridas trumpam

 

Nors dažniausiai keliaujame, bent jau į tmadridasolimesnį užsienį, sulaukę atostogų ir turėdami bent savaitę laiką, kartais kur nors išlėkti norisi ir savaitgaliais. Dažniausiai šaltuoju metu sezonu norisi nors trumpam prisiminti, kas yra šilti ir saulėti orai. Tankus įvairių avialinijų skrydžių tinklas leidžia gana lengvai pasiekti daugelį Europos sostinių teturint vos dvi laisvas dienas savaitės pabaigoje. Kodėl nenuskridus net į Madridą?

Madridas – tolimosios Ispanijos sostinė. Mintis čia atvykti žiemą – išties gera. Net ir sausį čia galima tikėtis keliolika laipsnių šilumos, ne tiek ir mažai saulėtų dienų. Rudenį ar pavasarį, ypač gegužę ar rugsėjį čia galite tikėtis tokių orų, kokie mus lepina tik vidurvasarį. Na o kalendorinės vasaros metu Madride neretai kepina ir keturiasdešimties laipsnių karštis.

Atvykus į naują miestą vos nepilnom dviem dienom, iškart kyla klausimas, o ką gi veikti, ką galima spėti pamatyti per tiek laiko? Trumpų kelionių metu turbūt geriausias pasirinkimas pažinčiai su miestu yra ekskursijos. Atviri ekskursijų autobusai kursuoja bene visose Europos sostinėse, Madridas – ne išimtis. Tokiu autobusu porą valandų pasivažinėjus po miestu centrą bei jo prieigas pamatysite didžiąją dalį populiariausių lankytinų vietų Madride. Negana to, tokiuose autobusuose būna jei ne tikras, tai bent audio gidas, iš kurio sužinosite ir įdomiausius faktus tiek apie patį miestą, tiek ir apie kiekvieną įdomesnį objektą, kurį pamatysite važiuodami autobusu.

Trumpose kelionėse į miestus vis tik vyrauja miestų centrai, senamiestis. Ne išimtis ir Madridas ar kitas Ispanijos miestas – Barselona. Jau pasivažinėjus su ekskursija, siauresnes senamiesčio gatveles patartina išvaikščioti patiems, aplankant ir didžiąsias miesto aikštes (Madride – bene populiariausia lankytina vieta), ir žavius miesto parkus, kur galima ir pailsėti. Parkai – puiki vieta ir pailsėti tarp ilgų pasivaikščiojimų po miestą. Juk daugelyje jų tikrai rasite laisvų suoliukų, gal prie gaivių fontanų ir tvenkinių. Puiki mintis prisėsti ir vietinėse kavinukėse. Nors centre jos ir orientuojasi į turistus kaip į pagrindinius lankytojus, visgi ir jų patiekaluose jaučiasi ispaniškas braižas. Pietūs svečioje šalyje – dar vienas stiprus įspūdis iš keliones, ne tik per akis, bet ir per skrandį.