Namams

Epoksidinės grindų dangos charakteristika ir pasirinkimo galimybės

grindysEpoksidinių grindų eksploatacijai keliami itin griežti mechaninio ir cheminio atsparumo reikalavimai – minėtoji danga išsiskiria estetiškai patraukliu ir lengvai kuriamu dizainu, ilgaamžiškumu ir patvarumu. Šias grindis lengva prižiūrėti ir remontuoti – užtenka atlikti dalinį dangos remontą, t. y. atnaujinti pažeistas zonas. Beje, ypatingos švaros reikalaujančiose patalpose įrengiamos specialios poliuretaninės grindys, pasižyminčios itin dideliu atsparumu cheminių medžiagų poveikiui ir terminiams pažeidimams.

 

Epoksidinių grindų charakteristika

Epoksidas yra tam tikra sistema, susidedanti iš dviejų komponentų, t. y. dervos ir specialaus kietiklio. Susimaišius minėtosioms dalims, įvyksta cheminė reakcija, lemianti standaus plastiko susiformavimą, grindų ilgaamžiškumą ir atsparumą mechaniniam bei cheminiam poveikiui.

Epoksidinė grindų danga – tai grindys, padengtos keliais epoksido sluoksniais. Yra kelios skirtingos epoksidinių grindų įrengimo sistemos, kurių populiariausia – dažomos epoksidinės grindų dangos. Ši danga nėra brangi, be to, ją lengva įrengti. Tiesa, tokios grindys negali prilygti storojo sluoksnio epoksidinei dangai, todėl dažniausiai naudojamos buityje arba mažuose pramoniniuose objektuose.

Pastovios trinties patalpose naudojamos savaime išsilyginančios epoksidinės grindys. Išskirtinio tvirtumo ir ilgaamžiškumo pageidaujantiems klientams siūlomos savaime išsilyginančios epoksidinės grindų dangos su kvarciniu smėliu arba epoksidinio skiedinio grindų dangos, įrengiamos epoksidą sumaišius su kvarciniu smėliu ir dengiant itin storu sluoksniu.

Epoksidinė grindų danga įrengiama ant betoninio pagrindo. Šios grindys patvarios, atsparios nusidėvėjimui, smūginėms apkrovoms ir chemiškai agresyviems elementams. Priklausomai nuo apkrovos, dangos storis gali būti nuo 1 mm iki 10 mm storio. Be to, epoksidinės grindys pasižymi puikiomis estetinėmis savybėmis (sukuriamas lygus paviršius, neturintis nei siūlių, nei sujungimų), jos nedulka ir yra lengvai prižiūrimos. Šių grindų eksploatacija yra visiškai nekenksminga, be to, tinkamai prižiūrima danga gali tarnauti daugiau nei 20 metų.

 

Panaudojimo galimybės

Epoksidinės grindų dangos naudojimo spektras itin platus: nuo visuomeninių pastatų – ligoninių, mokyklų ir t. t. – iki pramonės įmonių ir cechų. Šios grindys yra nepakeičiamos gamybos pramonėje, kur keliami itin aukšti tikslumo ir įrenginių surinkimo kokybės reikalavimai, yra naudojami chemiškai agresyvūs regentai, o patalpoms keliami aukšti higienos ir švaros reikalavimai. Epoksidinės grindys yra puikus pasirinkimas įrengiant mechaninius cechus, sandėlius, elektrines, mikroelektronikos skyrius, maisto pramonės objektus, buitinės paskirties pastatus, medicinos ir farmacijos sales, prekybos ir parodų vietas, mokyklas, ligonines, garažus ir t. t.

Epoksidinės grindys sutinkamos ir gyvenamosios paskirties patalpose. Blizgus ir dulkėms atsparus paviršius suteikia išskirtinės elegancijos ir jaukumo, be to, šios grindys gali būti naudojamos kartu su grindiniu šildymu. Vienas svarbiausių epoksidinių grindų privalumų – aukštas skaidrumo rodiklis – po viršutiniu dangos sluoksniu galima įamžinti bet ką, pvz., nuotraukas, logotipus ar net 3D vaizdus. Tai praktiškas sprendimas išskirtinumo ir ilgaamžiškumo ieškantiems gyventojams. Beje, viršutinis epoksidinių grindų sluoksnis ne tik saugo, bet ir stiprina pasirinkto vaizdo gylį, didina atspalvių įvairovę.