Įvairūs

Į ką atsižvelgti renkantis naują klozetą?

Namų šeimininkams itin retai tenka galvoti apie naujo klozeto paieškas. Dažniausiai turimas klozetas pateisina mūsų lūkesčius ir tarnauja pakankamai ilgą laiką. Vos tik iškyla poreikis atnaujinti šį santechnikos įrenginį, potencialių variantų įvairovė bei jų kokybė priverčia gerokai susimąstyti: kokius reikalavimus turi atitikti geras klozetas? Į ką turėtume atsižvelgę į naujojo klozeto paieškas?

Geresnės kokybės bei komforto pažadai priverčia atsižvelgti į naujojo klozeto pirkimą kaip į tualeto patobulinmą ir net kasdienio gyvenimo kokybės pagerinimą. Santechnikos įrenginių rinkoje galime rasti aibę klozetų, kurie sužavėtų savo papildomu funkcionalumu, tačiau pirmiausia turime įvertinti jo patvarumą bei funkcionalumą. Tik pasirūpinę optimaliais funkciniais reikalavimais įvertinkite patogumą užtikrinančius patobulinimus.

Išsirinkite montavimo būdą

Ieškodami naujo klozeto pastebėsite, kad jie yra paskristomi pagal du montavimo būdus – pastatomi bei pakabinami tualetai. Tiek vienas, tiek kitas variantas turi naudingų savybių, tad šis pasirinkimas priklauso nuo pirkėjo poreikių.

Klasikinis pastatomas tualetas yra populiariausias, dažniausiai sutinkamas klozeto tipas. Paprastas įrenginio montavimas leidžia jį pritvirtinti bet kurio statybų etapo metu. Pakeisti pastatoma klozetą yra labai paprasta ir patogu. Taip pat namų šeimininkai dažniausiai renkasi šį variantą dėl mažesnės kainos. Tačiau nepaisant šių privalumų, pastatomą tualetą renkasi ne kiekvienas. Jis užima daug grindų ploto ir reikalauja nemažai tvarkymo pastangų. Tik pasitaikius tinkamas švaros priemones pastatomas klozetas išlieka tvarkingas.

Pakabinamas tualetas skiriasi nuo klasikinio varianto tuo, kad dalis klozeto yra paslėpta sienoje. Nors šis montavimo būdas yra kur kas sudėtingesnis, šio klozeto privalumai yra būtini išskirtiniu atveju metu. Jei nenorite apkrauti vietos vonios kambaryje, pakabinamas klozetas padeda išsaugoti daugiau erdvės. Kai kurie namų šeimininkai renkasi šį variantą dėl modernaus dizaino, estetiškumo  ir patogaus tvarkymo.

Abu montavimo būdai turi savo žavingų savybių. Kurį klozetą norite išvysti savo namuose priklauso nuo jūsų poreikių.

Klozeto išmatavimai

Tinkamai nustatę norimus klozeto išmatavimus pasirinksite įrenginį kuris užtikrins optimalų patogumą jūsų asmeniniams poreikiams. Pasirinkite tualeto aukštį. Šis rodiklis labai retai nukrypsta nuo standarto, tačiau esant būtinybei tikrai galite jį keisti. Dažniausiai namų šeimininkai renkasi aukštį pagal savo seną klozetą. Tas pačias matmenų taisykles galite pritaikyti ir tualeto pločiui.

Pasirinkę šiuos rodiklius galėsite pasirinkti klozeto formą. Pats populiariausias, apvalus klozetas puikiai tinka paprastam vartotojui, tačiau jei turite pakankamai erdvės ir norite ypatingo, komfortabilaus tualeto, galite pasirinkti patogesnias klozeto formas. Pasirinkę norimus išmatavimus iškart galėsite pasirūpinti ir unitazo dangčiu.

Vandens nuleidimo įrenginys

Klozeto vandens nuleidimo įrenginys – tai svarbiausia, prietaiso funkcionalumą užtikrinanti tualeto dalis. Šio mechanizmo dėka bus užtikrinamas efektyvus atliekų nuleidimas sunaudojant tinkamiausią vandens. Pasirinkite klozetą turintį du nuleidimo mygtukus. Kontroliuodami nuleidžiamo vandens kiekį stipriai sumažinsite komunalinių paslaugų išlaidas.

Naujo klozeto pasirinkimas nėra sunkus, tačiau įvertinę kelis paprastus kriterijus išvengsite nepatogumų ir turėsite tualetą, kuris atitiks visus jūsų poreikius.