Laisvalaikis

Įdomūs faktai apie dažasvydį

DažasvydisApie šią pramogą daugelis mūsų žino tik tiek, jog tai yra puikus, daug fizinės ištvermės reikalaujantis žaidimas. Tačiau dažasvydis yra įdomus tuo, jog apie jį galima pateikti daug įdomių faktų. Norite juos sužinoti? Skaitykite toliau.

 1. Nors dažasvydis atsirado JAV, šiuo metu jis labiausiai yra išvystytas Skandinavijos šalyse bei Prancūzijoje.
 2. Dažasvydžio atsiradimo pradžia yra laikomi 1984 metai, tuo tarpu, mūsų šalyje dažasvydis yra žaidžiamas maždaug apie dešimtmetį.
 3. Išvertus iš anglų kalbos šis žodis (paintball) reiškia dažų kamuoliukus;
 4. Į pirmuosius dažasvydžio šautuvus tilpdavo tik 10 kamuoliukų. Šie šautuvai gerokai skyrėsi nuo tų, kuriuos turime šiandien.
 5. Dažasvydis yra militaristinis žaidimas. Kad dažasvydžio klubai dar labiau sustirpintų milistaristinį įvaizdį, žaidimo metu naudoja dūmus, kariną aprangą bei aksesuarus.
 6. Dažasvydis puikiai tinka tiek moteris, tiek vyrams tiek vaikams, tad tai yra ideali laisvalaikio pramoga visai šeimai, mėgstančiai aktyvų poilsį.
 7. Siekiant suteikti daug paslaptingumo bei įtampos šiam žaidimui, labai dažnai dažasvydžiui žaisti yra parenkami bauginančios būklės, apleisti pastatai.
 8. Šis žaidimas yra žaidžiamas dažais pripildytais kamuoliukais, kurie, atsimušę į žaidimo dalyvį dūžta bei aplieka dažų dėmę.
 9. Kamuolius, skirtus šiam žaidimui, gamina farmacijos kompanijos.
 10. Priklausomai nuo žaidimo rūšies, vienos sportinio dažasvydžio metu būna sunaudojama apie 2500 kamuoliukų, tuo tarpu vienos pramoginio dažasvydžio sesijos metu sunaudojama 5 kartus mažiau šių kamuoliukų (iki 500 šimtų).
 11. Norint pažaisti šį žaidimą mūsų šalyje, reikia kreiptis į dažasvydžio klubus, šių klubų daugiausia Vilniuje, tad tiems, kuriuos domina dažasvydis Vilniuje, pasirinkimo galimybės yra labai didelės.
 12. Kiekviena dažasvydžio klubas gali suteikti galimybę ne tik pažaisti šį žaidimą, bet ir pasinaudoti specialia apranga  bei kaukėmis. Šių priemonių dėka žaidimas bus kur kas kokybiškesnis.
 13. Šio žaidimo nauda žmogaus naudai yra tiesiog neįtikėtina: suteikiama galimybė pabūti gamtoje bei pakvėpuoti gryno oru, skatinamas loginis mąstymas, mokomasi greitai priimti sprendimus, lavinama reakcija, gerinami orientacijos erdvėje įgūdžiai, pašalinamas stresas bei įtampa, suteikiama galimybė geriau pažinti savo komandos draugus, lavinami komandinio darbo įgūdžiai.