Statymai
Laisvalaikis

4 įdomūs sporto faktai

Daugybė sporto entuziastų stengiasi pro savo akis nepraleisti nei vienų jiems patinkančių sporto šakų rungtynių, atidžiai seka skirtingų komandų rezultatus, domisi komandų sudėtimis, trenerių darbu, žaidėjų naudingumo balais ir mėgstamų komandų iškovojamomis pergalėmis. Sporto pasaulyje taip pat yra atliekami ir įvairūs sporto statymai, bandant nuspėti, kas laimės vienas ar kitas rungtynes. Tačiau sporto pasaulis visu tuo neapsiriboja. Sportas turi labai turtingą istoriją, todėl naudinga iš arčiau pažvelgti į ne vieną įdomų faktą.

Plaukikas Maiklas Felpsas. Ar žinojote, kad šis plaukikas laimėjo daugiau Olimpinių aukso medalių nei 161 šalis? Iš viso per savo karjerą Maiklas Felpsas, kuris Olimpiadose atstovavo JAV, laimėjo 28 Olimpinius medalius, iš kurių 23 yra aukso medaliai! Jei šis plaukikas būtų traktuojamas kaip visa šalis, jis užimtų 35 vietą visų laikų Olimpinių aukso medalių sąraše. 2008 m. Olimpinėse žaidynėse, vykusiose Pekine, šis sportininkas laimėjo aštuonis aukso medalius, kartu pasiekdamas ir naują rekordą – daugiausiai pirmų vietų per vienas Olimpines žaidynes pasiekusių sportininkų. Be to, Maiklui Felpsui priklauso ir 23 pasaulio Gineso rekordai.

Astronauto Alano Šepardo golfo pasiekimai Mėnulyje. Ar žinojote, kad golfas buvo žaidžiamas ir Mėnulyje?! Tai nutiko 1971 m. vasario mėn. 6 d., kai „Apollo 14“ misijos vadovas Alanas B. Šepardas Mėnulio paviršiuje numušė du golfo kamuoliukus. Kaip jau supratote, šis astronautas su savimi į Mėnulį pasiėmė golfo lazdą (šešto numerio) ir kamuoliukus. O visų įdomiausia ir labiausiai intriguoja tai, kad NASA šiam astronautui su savimi tokios įrangos pasiimti neleido, todėl visą tai jis padarė slaptai.

Pasaulio saunos čempionatas. Nuo 1999 m. iki 2010 m. kasmet Suomijoje vykdavo Pasaulio saunos čempionatas, kuriame dalyviai varžydavosi, kas ilgiau išbus saunoje. Šis čempionatas atsirado iš neoficialaus „Heinola“ turnyro. Ilgainiui čempionate ėmė dalyvauti net daugiau nei 20 šalių. Kiekvieni čempionato dalyviai rungėsi patys prisiimdami visą riziką, todėl kartu turėdavo pasirašyti, jog neturės jokių pretenzijų. Tačiau 2010 m. čempionate mirė vienas iš finalistų, o vienam grėsė mirtis, todėl čempionato organizatoriai nusprendė tokio turnyro daugiau nebeorganizuoti.

„Tour de France“ – 3 savaites trunkančios daugiadienės dviračių lenktynės. Apie šį turnyrą yra girdėjęs kiekvienas žmogus, tačiau tikrai ne kiekvienas žinojo, kad jame yra tam tikrų nerašytų taisyklių. Jei lenktynių trasa yra numatyta taip, jog dviratininkai važiuoja per miestą, kuriame vienas iš dviratininkų užaugo, tuo metu visi kiti dalyviai sulėtina ir leidžia vienam dviratininkui juos vesti. Tuo tarpu, jei lenktynių lyderiui reikia nusišlapinti, visi kiti dalyviai sulėtina arba sustoja. Ir tai nėra vienintelės nerašytos taisyklės, kurių laikomasi šiose prestižinėse dviračių lenktynėse, tokiu būdu skatinant sąžiningą sportą ir pagarba paremtą varžymąsi.

Šis straipsnis yra informacinio pobūdžio ir yra skelbiamas neatlygintinai.

Gali būti reikalinga nauja sportinė apranga