Vasara ir vandens malonumai yra praktiškai neatsiejami dalykai, todėl nenuostabu, jog baseinų paklausa šiuo laiku labiausiai išauga. Šiuo metu didžiausio populiarumo sulaukia pripučiami bei surenkami karkasiniai baseinai, tačiau vis daugiau žmonių renkasi ir stacionarius karkasinius baseinus.
Tiesa, planuojant įsigyti ar jau įsigijus lauko baseiną, nereikėtų skubėti jį statyti. Pirmiausia, labai svarbu išsirinkti baseino vietą jūsų namų ar sodybos kieme. Reikia neužmiršti, kad maudynių metu baseino vanduo turėtų būti bent pora laipsnių vėsesnis, nei lauko temperatūra. Čia kalbama ne apie maudynes šildomame baseine žiemos metu. Bet kuriuo atveju, vandens malonumais mėgautis komfortiškiausia saulėtoje atviroje vietoje. Be to, jeigu baseinas bus medžių paunksmėje, krentantys lapai, šakos ir kiti nešvarumai tikrai neteiks džiaugsmo.
Žinoma, lauko baseinui taip pat svarbu pasirūpinti kokybiška filtravimo sistema, kuri surenka ir išsiurbia iš baseino įvairius iš išorės patenkančius nešvarumus. Tai tie patys lapai, smėlis, žolė ir kiti dalykai. Tačiau nesuklyskite, vandens filtravimo sistema neišvalo vandenyje besidauginančių mikroorganizmų! Tai atlieka specialiai tam skirta baseinų chemija, kuri naikina įvairias bakterijas, dumblius, grybelius bei užtikrina tinkamą vandens pH. Visi šie dalykai yra itin svarbūs ne tik dėl vandens skaidrumo, tačiau ir dėl žmonių sveikatos.
Kaip žinia, visos bakterijos idealiausiai dauginasi šiltoje terpėje, tiek vanduo, tiek šiltas oras yra tam geriausia aplinka. Todėl baseinus būtina ne tik valyti, bet ir dezinfekuoti, tik tokiu būdu galima užkirsti kelią nemaloniems procesams. Tikriausiai visiems yra žinoma situacija, kai baseino sienelės po poros dienų jau apsitraukia slidžiu paviršiumi. Tai nutinka būtent dėl baseino vandenyje apsigyvenusių nemalonių svečių – mikroorganizmų. O juos išgyvendinti galima su tam skirta chemija baseinams.
Baseinų chemija gali būti dvejopos paskirties: daugiafunkcinė arba skirta konkrečiai situacijai išspręsti. Šiuo metu baseinų chemija – tai ne vien tik chloras, rinkoje labai populiarus ir aktyvusis deguonis bei bromas. Šie preparatai naikina grybelius, bakterijas, virusus, o štai tam, kad nesikauptų ir nesidaugintų dumbliai, reikalingi algaicidai. Beje, ne visuomet filtravimo sistema užtikrina skaidrų vandenį ir susidaro vandens drumstumas. Tai vandenyje ištirpusios įvairios organinės ir mineralinės dalelės, su kuriomis kovoti padeda koaguliantai.