Verslas

Išpardavimo filosofija

www.best.lt
išpardavimas ir akcijos

Išpardavimas, ir ką tas žodis reiškia man?
Jeigu Jums keistai nuskambėjo šis straipsnio pavadinimas, vadinasi, Jūs dar niekada nesusimąstėte, ką šis įdomus žodis išpardavimas reiškia, ir su kuo jis asocijuojasi. Negi Jūs manote, kad tai tik paprastas žodis? Jeigu taip, tada Jūs labai klystate. Šis žodis mums daro tokią didelę įtaką, kad Jūs net neįsivaizduojate.
Jau nuo mažų dienų, vaikai yra pratinami prie vaizdinės ir garsinės reklamos, kurioje yra afišuojama akcija arba išpardavimas. Mūsų mažieji piliečiai yra pratinami prie šių magiškų žodžių, prie šių žodžių prasmės ir reikšmės. Jūs paklauskite bet kurio pirmoko, ir jis Jums atsakys net nesudvejojęs, kad jam patinkantį dviratį parduotuvėje galima nupirkti ypač pigiai, ir labai gerą dviratį, būtent akcijos, arba išpardavimo metu.
Reklamos agentūros medijų pagalba „plauna“ žmonėms mąstymą, ir pasąmonėje užfiksuoja, kad šie magiški žodžiai, kaip išpardavimas, akcija būtų mums ypač patrauklūs ir viliojantys.
Jeigu Jūs turite laiko, ir matote, kad parduotuvė ant durų turi pasikabinusi iškabą, kad vyksta išparduotuvės, Jūs turbūt būtinai užsuksite pasižiūrėti, ką gi ta parduotuvė parduoda. Greičiausiai Jums iš vis nieko nereikėjo iš šitos parduotuvės parduodamų prekių, Jūs net nebūtumėte kojos įkėlęs į ją, jeigu ne iš anksto užprogramuotas pasąmonėje veiksmas, kad esant išpardavimui, reikia būtinai apžiūrėti ir aplankyti prekes.
Negi netolimajame užsienyje, kur truputi kita vakarietiška psichologija, tai ten, ir pardavėjai patys supranta, kad išpardavimas privilios žmones, o esant dideliam žmonių skaičiui, reikia mažinti prekių kainą, kad žmonės ne tik apžiūrėtų prekes, bet jas ir įsigytų. Taip atsiranda žodžio išpardavimas abipusis supratimas, ir klientas žino, kad nebus apgautas, ir pardavėjas žino, kad jo prekės bus parduotos. Visa bėda ta, kad pas mus, pardavėjas yra nesuinteresuotas parduoti prekę pigiau, o žmogus yra nesuinteresuotas pirkti brangią prekę per išpardavimą, ko sekoje žmogui viduje kyla vidinis konfliktas. Tai konfliktas, tarp mums brukamos reklamos modelio ir mums suprantamo apgavystės modelio.
Tai ką Jums reiškia žodis išpardavimas?