Kai kurie daržininkai įsitikinę, kad geram derliui yra būtina tinkama žemė ir kokybiška sėkla, o laistymas, nors ir reikalingas, tačiau ne itin svarbus faktorius. Deja, toks požiūris yra klaidingas. Klysta ir tie, kurie mano, kad kuo dažniau daržas bus laistomas, tuo didesniu derliumi jis atsidėkos savo šeimininkui. Nepamirškite, kad laistymas – vienas svarbiausių veiksnių, nulemiančių derliaus dydį, tačiau skirtingi augalai reikalauja skirtingo drėgmės kiekio. Be to, negalima laistyti bet kaip. Neatsargus daržininko elgesys gali pražudyti silpnesnį stiebelį.
Geriausias laikas daržo laistymui yra vėlyvas vakaras, kuomet nukrinta oro temperatūra. Be to, laistant vanduo turi sutekėti į žemę, o ne pratekėti pro šalį, todėl vandenį reikia pilti į specialiai tam padarytą duobutę arba lieti jį prie pat augalo kamieno. Jei augalas labai lapuotas, pasinaudokite laistymo žarna, tačiau rinkitės siauresnį gaminį. Ilgesnės laistymo žarnos padės pasiekti pačius tolimiausius daržo kampus. Beje, vanduo negali būti labai šaltas. Jeigu neturite galimybės palaistyti daržo ryte, tuomet prižiūrimus augalus apdenkite mulčiumi arba aplink juos išpurenkite žemę, kai ši pradžiūs po laistymo.
Kai kurie daržininkai, nujausdami lietų, nusprendžia augalų nelaistyti, vis dėlto optimaliausias sodo ir daržo laistymas vyksta būtent prieš lietų, kadangi vasarą lietus nebūna stiprus, todėl drėgmės išsiilgusiems augalams jo neužtenka. Tikslingas laistymas visuomet suteiks daugiau naudos tiek pačiam augalui, tiek didesnio derliaus laukiančiam sodininkui. Be to, lyjant lietui aplink augalą susidaro tvirta žemės pluta. Net jei laistote įprastu būdu, vis tiek išpurenkite žemės plutą, susidariusią išdžiūvus vandeniui, kadangi ji yra labai kieta, todėl per ją nepatenka augalo gyvybei būtinas oras. Specialistai tvirtina, kad geriau išvis nelaistyti augalo, negu palikti neišpurentą žemę.
Jei norite didžiuotis gražiu derliumi, nepamirškite, kad turėsite atsakingai rūpintis daržo augalais. Pats blogiausias variantas – karštu oru palaistyti augalus šaltu it ledas vandeniu iš laistymo žarnos ir nieko nelaukus išvažiuoti namo. Apskritai, nepatariama daržo laistyti karštu ir saulėtu oru. Jei tai yra būtina, rinkitės kiek šiltesnį vandenį, kadangi augalai, gavę didelį kiekį šalto vandens, nustos augti – augalai nemėgsta staigių temperatūros pokyčių. Be to, esant saulei ir aukštai temperatūrai, nepatariama lieti vandens tiesiai ant lapų, kadangi šie gali nudegti – ant lapų vandens lašai sukuria daug mažų lęšių, kurie sukoncentruoja ir nukreipia saulės spindulius į kiekvieną lašą, o tai reiškia, kad šiuose taškuose augalai patiria gana stiprius nudegimus. Kaip ir minėjome, geriausias sprendimas – lieti augalus ties kamienu. Žinoma, reikia įsitikinti, kad vanduo pasiekia šaknis. Nepamirškite, kad skirtingi augalai reikalauja skirtingo drėgmės kiekio. Vienam augalui gali užtekti vienos stiklinės, kitam reikės kelių litrų vandens. Bandydami parinkti tinkamą vandens kiekį, atsižvelkite ir į oro temperatūrą, augalo dydį ir žemės tipą.