skalbimo mašinų remontas
Namams,  Paslaugos,  Patarimai

Ką daryti, jog skalbimo mašina tarnautų ilgiau?

skalbimo mašinų remontasJei suderintume šiuolaikinių moterų aktyvumą profesiniame bei socialiniame gyvenime ir mūsų senelių atsidavimą namų ūkiui, gautume „kokteilį“, kurį „įžiebti“ pajėgtų nebent super moteris. Tačiau visgi dažna kažkokiu būdų sugeba ir pilnu etatu dirbti, ir maistą pagaminti, ir namiškių rūbų švara pasirūpinti. Tam reikia ne tik didžiulių valios pastangų ir puikių laiko planavimo įgūdžių, bet ir…darbščių pagalbininkų, varomų elektra. Skalbimo mašina – vienas iš tų, be kurių būtume it be rankų. Įsivaizduokite, jei jūsų nenuilstanti skalbėja vieną dieną imtų ir sustreikuotų? Gerai, jei skalbimo mašinų remontas pajėgus šiai grąžinti prarastą „sveikatą“, o jei gedimas – nepataisomas?

Norint išvengti aukščiau aprašytos problemos, visų pirma būtina skalbti atsakingai: tai yra savo veiksmais nesukelti situacijos, kuomet aktualu tampa skalbimo mašinų remontas. Į ką būtina  atkreipti dėmesį?

Riboti skalbiamų drabužių kiekį

Kiekvienos skalbimo mašinos naudojimo instrukcijoje nurodyta, kokį kiekį skalbinių pastaroji pajėgi „pavežti.“ Prisipažinkite, jog bent kartą susidūrėte su situacija, jog, norėdami vienu kartu išskalbti visus drabužius, skalbyklę akivaizdžiai perkrovėte. Šio bandymo rezultatas – ne tik prasčiau išskalbti rūbai, bet ir sumažintas skalbimo mašinos tarnavimo laikas.

Pasirinkti reikiamą skalbimo priemonės kiekį

Vadovaudamiesi ant pakuotės pateiktomis rekomendacijomis, koks priemonės kiekis reikalingas atsižvelgiant į skalbinių kiekį, džiaugsitės visais privalumais: tausosite skalbyklę, sutaupysite vandens bei elektros, o rūbai bus švarūs. Didesnis kiekis skalbimo priemonės, priešingai nei tikimasi, neretai padaro „meškos“ paslaugą ir skalbimo mašinų remontas tampa reikalingas anksčiau laiko.

Nenuvertinti kalkių daromos žalomos

Vanduo – sveikata, tuo tarpu apie jame esančias kalkes to pasakyti negalima. Pastarosios žalingos tiek žmogaus organizmui, tiek ir skalbimo mašinos mechanizmui. Liūdna žinia – daugumos namuose tekantis vanduo yra kalkėtas. Norint apsaugoti savo skalbyklę nuo galimo pavojaus, būtina kaskart naudoti specialas antikalkines priemones arba ieškoti veiksmingų buitinių patarimų, padedančių šias neutralizuoti.

Tinkamai paruošti skalbinius

Skalbimo mašina stebuklų nedaro – prie akinamos švaros reikia ir patiems prisidėti. Rūšiuokite skalbinius pagal spalvą ir audinio rūšį, o dėmes, kurios, akivaizdu, per vieną skalbimo ciklą nebus pašalintos, papildomai apdorokite tam specialiai skirtomis priemonėmis.