svetainės baldai
Namams

5 praktiškiausi baldai svetainei

Svetainė – viena svarbiausių erdvių namuose. Ši vieta suburia visą šeimą kartu bendravimui, poilsiui, knygų skaitymui, tad yra svarbu sukurti joje jaukią bei malonią atmosferą.

Vienas iš veiksnių, sukuriančių jaukumą svetainėje yra praktiški baldai. Tai gali būti nauji, naudoti odiniai baldai arba kitas pasirinkimas. Šiame straipsnyje aptarsime 5 praktiškiausius baldus svetainei, kurie sudaro tam tikrą įspūdį apie jūsų asmenybę.

1. Sofa

Anksčiau visų pamėgta tradicinė sofa, kuri nieko neišsiskiria, užima daug vietos, o taip pat yra retai naudojama pamažu keliauja į antra planą. Dabar yra madinga įsigyti kitokį, modernų variantą – nedidelę dvivietę sofutę, kurį užima mažai vietos bei neturi kitų nereikalingų elementų (pavyzdžiui masyvių porankių).

Žinoma, reikia apgalvoti kas atitiktų Jūsų poreikių ir jeigu mėgstate aktyvesnį laisvalaikį tai sofkutę galima pakeisti minkštasuoliu ir didesniu krėslu, kušete, šezlongu ar tiesiog ant kilimo pridėti daugybę pagalvėlių.

2. Foteliai

Dažnas variantas svetaineje yra sofa ir du foteliai iš šonų. Pagrinde jie būna masyvūs, stačiomis nugarėlėmis, nemobilūs. Žiūrint iš kitos perspektyvos, juos galima pakeist patogia  supamąja kėde ar krėslu, sukomplektuotu su pufu ar suoliuku kojoms.

Toks variantas yra tikrai daug patogesnis, kadangi  supamasis krėslas suteikia daugiau komforto negu fotelis.  Tad, nusigyvenusį variantą – sofa plius du foteliai, galima lengvai pakeisti į daug patogesnį bei mažiau užimantį variantą.

3.     Kavos staliukai

Dar viena mažai naudojama bei vietą užimanti  furnitūros dalis yra kavos staliukas. Dažniausiai jis yra priderinamas prie sofos ir foteliu, yra itin žemas, stovi nuošaliau, tad prireikus pasinaudoti juo yra sunkiai pasiekiamas.

Tad galima teigti, kad tai sukelia nemažai nepatogumų, yra nemodernu bei nepraktiška. Taip pat reikėtų pabrėžti, kad ne retas atvejis yra tai, kad kavos staliukas naudojamas dažnai ne pagal paskirtį. Ant jo dedami pulteliai, knygos, puodeliai , žvakės, kompiuteriai, bet ne kavos puodelis.

Matome, kad kavos staliukas yra visai nepraktiškas variantas svetainei, tad geriau yra įsigyti C formos stalą, prie kurio prireikus galima ir papietauti, ir padirbėti kompiuteriu ar užsiimti kita širdžiai malonia veikla.

4. Masyvios sekcijos

Ilgą laiką svetainės negalima buvo įsivaizduoti be masyvios sekcijos. Jos besitęsdavo per visą sieną, būdavo padarytos iš natūralaus medžio, o jose žmonės laikydavo porcelianinius bei stiklinius indus, suvenyrus, butelius ir kitus daiktus. Tai yra tarsi nereikalingų daiktų sandėliavimo vieta.

Kadangi jos užima labai daug vietos bei tapo nebemadingomis, jų pakaitalas tapo modulinės baldų sistemos. Jos yra vizualiai lengvesnės, paprastesnės ir praktiškesnės.

Baldai jose tarpusavyje suderinti, bet yra galimybė pirkti tik tam tikrą patikusią baldų komplekto dalį. Tai gali būti lentynos, pakabinamos spintelės ar kt. Tokia sistema yra daug patogesne, stilingesne, o ją visada galima priderinti pagal poreikį.

5.     Televizorius

Televizorius svetainėje dažniausiai yra pagrindinis akcentas. Visa kita erdvė vėliau yra projektuojama taip, kad galima būtų patogiai jį žiūrėti. Toks kambario išsidėstymas nors ir yra visiems priimtinas, bet yra prarandama nemažai galimybių.

Modernesnis sprendimas būtų pasidaryti palei visą sieną išskirtinę galeriją, kurį savo grožiu pakeistų nusistovėjusią televizoriaus epochą.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme 5 praktiškiausius baldus svetainei, kurie padės sukurti ne tik didesnę erdvę, bet ir modernų įvaizdį. Pasinaudoję šiais patarimais, galėsi pamiršti galvos skausmą, kuris kėlė jums svetainės baldų pasirinkimo metu.