įmonės vadovas
Verslas

5 svarbiausi dalykai, ką turi žinoti įmonės vadovas

Vadovas – tai  įmonės galva, kuri turi tam tikras kompetencijas, charakterio savybes bei norą nuolat tobulėti. Šiame straipsnyje panagrinėsime 5 pagrindinius dalykus, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas sėkmės siekiantis vadovas.

Verslo valdymo Sistema

Kalbant apie techninius parametrus, vadovas turėtų žinoti apie sėkmingo verslo sistemos veikimą. Šiame procese gali padėti įvairios verslo valdymo sistemos, kurios kompiuterizuoja įmonės valdymą.

Verslo valdymo sistemos apima ir integruoja visus įmonės verslo procesus, tad jos dėka vadovas galės ne tik optimizuoti įmonės išteklius, pagreitinti informacijos pasidalijimą įmonės viduje ir išorėje, bet taip pat įgyti konkurencinį pranašumą.

Tokios sistemos pagalba verslas vykdys savo veiklą sklandžiai bei galės sėkmingai konkuruoti su konkurentais.

Aktualijos

Taip pat vadovas turėtų nuolat mokytis bei vystyti savo bendrąsias kompetencijas, įgūdžius, kurie yra reikalingi verslo vystymui.

Be reikiamo kiekio naujausių žinių galima atsilikti nuo konkurentų, tad svarbu mokytis kaip savarankiškai, taip ir iš kitų klaidų. 

Reikėtų pabrėžti tai, kad vadovas turi nuolat papildyti savo žinių bagažą, domėtis naujausiomis aktualijoms, nes be šitų žinių sėkmingo verslo neįmanoma užauginti, o konkurentai gali laisvai jus aplenkti. Nauji produktai rinkoje ir nauji problemų sprendimai gali būti atspirties tašku inovacijoms jūsų verslui.

Prioritetai

Įmonės vadovas taip pat turi žinoti kaip ir kokiu būdu sudėlioti prioritetus. Pagal Eizenhauerio matricą visi darbai yra skirstomi į:

  1. svarbūs ir skubūs;
  2. svarbūs, bet neskubūs;
  3. skubūs, bet nesvarbūs;
  4. neskubūs ir nesvarbūs.

Dauguma darbuotojų vadovo skatinami prioritetą skiria skubiems darbams. Tokiu atveju darbuotojai nuolat skubės padaryti tai kuo greičiau. Yra blogai jei vadovas nuolat skiria pavaldiniams naujų bei skubių užduočių.

Problema tame, kad skirdami visą laiką skubiems darbams, darbuotojai pamiršta apie svarbiausius, todėl laiku neatlikti, jie peršoka į pirmąją kategoriją, o tai žmogui kelia dar didesnį stresą.

Geras vadovas turi nustatyti aiškius terminus iki kada reikia atlikti paskirtą užduotį bei išdėlioti darbus prioritetų tvarką.

Darbuotojų motyvacija

Darbuotojų motyvacija yra labai svarbus veiksnys, o geras darbdavys turi pastebėti kada jos pradeda trūkti darbuotojams. Be abejo, priežastys gali prasidėti nuo pervargimo, problemų iki pripažinimo, motyvacijos, įvertinimo stokos.

Šiuo atveju vadovas turėtų nebijoti paklausti ir išsiaiškinti problemos priežastį. Reikėtų pradėti pokalbį nuo to kas pasiekta, pagyrų ir vėliau pereiti prie problemos analizės. Tokiu būdu bus lengviau pasirinkti motyvacijos skatinimo priemones.

Sėkmingos komandos ugdymas

Stipri komanda – sėkmės pagrindas. Labai svarbu, kad vadovas žinotų kaip ugdyti komandos silpnąsias puses bei mokėti spręsti atsiradusias problemas.

Šiam darbui reikia tikrai labai daug drąsos, kadangi ne kiekvienas išdrįs kalbėti apie nelabai malonius dalykus bei spręsti problemas. Tinkamas vadovas turi sukurti savo pavaldiniams saugią bei atvirą erdvę, kurioje jie nebijotų pasireikšti bei kartu galėtų vystyti savo bendrąsias kompetencijas.

Tai galima daryti psichologo arba kito specialisto pagalba, kuris nusimano apie tokius dalykus. Žinant apie tai, galima suburti stiprią, sėkmingą komandą, kuri galės pasiekti žymiai daugiau negu prieš tai.

Apibendrinant

Straipsnyje aptarėme 5 pagrindinius dalykus, kuriuos turėtų žinoti ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį įmonės vadovas. Matome, kad norint turėti stiprią komandą bei sėkmingą verslą reikia praktikuoti šiuos aspektus ir tada viskas bus įmanoma.