Verslas

Pirmojo verslo pradžia

Kai norite pradėti savo nuosavą verslą, jums neabejotinai reikės juridinio asmens. Trumpiau tariant, jums bus reikalingas UAB, IĮ, MB ar VšĮ steigimas. Be abejo, komercinę veiklą galite vykdyti ir dirbdami su individualios veiklos pažyma arba verslo liudijimu, tačiau kai kalbame apie didesnėmis apimtimis pasižyminčią komercinę veiklą, kur kas palankiau įsteigti įmonę ir tokiu būdu sumažinti arba apskritai eliminuoti jums (kaip fiziniam asmeniui) tenkančią riziką. Taigi, kaip jau supratote, pirmiausia turite galvoti apie verslo pagrindą, t.y. priemonę, kuri įprasmina jūsų verslą. Žinoma, įmonę įsteigti galite ir patys, tačiau jei iki šiol to niekuomet nesate darę, tikėtina, kad susidursite su daugybe įvairių nepatogumų ir jūsų pirmosios įmonės steigimas užtruks gerokai ilgiau nei jūs to norėtumėte. Todėl tokiu atveju naudinga kreiptis į įmones steigiančią bendrovę, kurioje dirbantys specialistai puikiai išmano visas juridinių asmenų steigimo subtilybes ir gali užtikrinti, kad jūsų įmonė bus įsteigta vos per keletą dienų.

Ką gi, tuomet, kai jūsų įmonė bus įsteigta, turėtumėte pagalvoti ir apie savo komercinės veiklos vykdymo vietą – trumpiau tariant, biurą. Be abejo, kai kurie verslo savininkai, kurie tik žengia pirmuosius žingsnius, vengia nuomotis komercinės paskirties patalpas, tokiu būdu išvengdami didelių išlaidų, tačiau kai kuriais atvejais, tai yra neišvengiama, todėl jei su tokia situacija susiduriate ir jūs, turėtumėte pagalvoti apie biuro nuomą.

Išsinuomoję biurą, pasirūpinkite ir darbui reikiamomis priemonėmis – stalais, kėdėmis, kompiuteriais, mobiliaisiais telefonais, internetiniu tinklalapiu ir kt. Viso to jums neabejotinai prireiks, jei norite efektyviai ir sklandžiai vykdyti savo veiklą. Be to, tikėtina, kad jums reikės ir papildomų darbuotojų, todėl pasistenkite labai kruopščiai atlikti darbuotojų paiešką ir pasirinkti tik tikrus savo sričių specialistus. Nors jų patirtis ir žinios jums atsieis daugiau nei nepatyrusio darbuotojo, galite neabejoti, kad ir jų sukuriama pridėtinė vertė bus gerokai didesnė.

Kai jau būsite viską tinkamai sustygavę ir pasirengę vykdyti savo komercinę veiklą, nepamirškite ir reklamos priemonių. Tai padės greičiau išvystyti savo verslą, pritraukiant daugiau potencialių klientų ir padidinant jūsų įmonės pelningumą.