Baidarės
Laisvalaikis

Vienos dienos maršrutai baidarėmis

baidarės

Kur turiningai praleisti savaitgalį vilniečiams? Vienas iš geriausių variantų – pasiplaukiojant baidarėmis. Aišku, reiktų surinkti bent 5-8 žmonių kompaniją, kad tikrai būtų linksma. Aišku, vaikus irgi reikia pasiimti. Jie gal ir neirkluos, bet bus tikrai smagu.

Daug įmonių dabar nuomoja baidares, tad susirasti, ką veikti artimiausią savaitgalį tikrai įmanoma.

Kelionė prasideda anksti ryte. Kad nereiktų grūstis per visą Lietuvą, rekomenduojame vilniečiams rinktis baidares Dzūkijoje. Iki 100 km atstumu yra keletas įspūdingų upių: Merkys, Ūla, Varėnė, Šalčia, Grūda, Baltoji Ančia ir t.t. Tai vienos dienos maršrutai plaukti baidare, nes šios upės nėra toli. Be to jis neilgos. Pabandykite vieną dieną paplaukti Nerimi – tikrai norėsite ten grįžti… Taigi, kelionė prasideda ryte. Jūs su draugai atvykstate netoli tų upių baidarininkų, kurie nuomoja baidares. Sėdate į jų mikroautobusą ir važiuojate prie upės. Pakeliui išklausote instruktažą ir gaunate šiek tiek informacijos apie upę ir jos apylinkes.

Sėdate į baidare ir plaukiate pasroviui. BaidarininkAas kartu su jumis neplaukia. Tai savarankiškas nuotykis. Jis laukia jūsų vakare sutartoje vietoje.

Visą dieną plaukiojate baidare, gėritės apylinkėmis ir upės malonumais. Galite išsimaudyti. Rekomenduojama ne su rūbais ir daiktais, kuriuos laikyti reiktų sandariai uždarytus. Menkas malonumas šlapiam namo paskui važiuoti.

Užkasti irgi galite tiesiog baidarėje – pasiruoškite užkandžių. Nerekomenduojama vartoti alkoholinių gėrimų. Vis dėlto, esate vandenyje ir apsivertę galite nuskęsti. Alkoholis turi įtakos ne tik rankų judesiams, bet ir budrumui. Srauniose upėse galite atsitrenkti į akmenis ir smarkiai susižaloti. Geriau palikite savo gėrimus vakarinei daliai…

Vakare, kai atplaukiate į sutartą vietą, galimi du scenarijai. Vienas jų – susidedate daiktus ir važiuojate savais reikalais. Antrasis – kur kas įdomesnis. Nusamdote mobiliąją pirtį ir joje pasikaitinate 2-3 valandas, pavakarieniaujate, pasilinksminate. Tada jau galima važiuoti link paliktų mašinų ir vykti namo. Aišku, galima vykti ir į kaimo turizmo sodybą su nakvyne. Kaip kam patogiau.

Toks malonumas kainuoja keliasdešimt eurų. Gera nuotaika ir aktyvus laisvalaikis – garantuoti. Vienos dienos maršrutai baidarėmis yra populiariausi, nes suteikia daugiau laisvės kažką nuveikti ir pamatyti. O pasižiūrėti plaukiant Dzūkijos upėmis tikrai yra į ką.