vandens pramogos
Laisvalaikis

Žiema traukiasi – vandens pramogos ir baidarės ruošiasi

Žiema – ramybės metas, kuomet daug laiko praleidžiame namuose, galvojame apie darbus ir laukiame artėjančios vasaros, planuodami savo atostogas ir laisvalaikį gamtoje. Vienas dažniausių pasirinkimų – nuotaikingos vandens pramogos ir kelionės baidarėmis, dovanojančios nepamirštamų įspūdžių ir nuotykių. Nors už lango leidžiantis snaigėms, vasara atrodo gana toli, šios srities entuziastai teigia – apie baidares reikėtų pradėti galvoti dar orams neįkaitus.

Kodėl baidarių rezervacijos negalima palikti paskutinėms dienoms?

Plaukimai baidarėmis garsėja ne tik savo nuotaikingumu ir maloniu laisvalaikiu, bet ir itin dideliu užimtumu. Pastaraisiais metais sparčiai išpopuliarėję plaukimai traukia vis didesnį keliautojų skaičių. Be to, baidares renkasi ne tik Lietuvos gyventojai, bet ir svečiai iš užsienio. Didelė paklausa reiškia, kad išsinuomoti visus jūsų lūkesčius atitinkančias baidares ir plaukti pasirinktu maršrutu nėra taip paprasta, kaip gali atrodyti. Žinoma, jei plaukimui baidarėmis nekeliate didesnių reikalavimų, t. y. jums nesvarbu, kurią savaitės dieną plaukti, kuriuo paros metu išplaukti ar kuria upe leistis į nuotykį, tikėtina, kad plaukimą galėsite rezervuoti net ir likus kelioms dienoms iki išvykimo. Vis dėlto, jei norite rinktis upę, jums svarbus plaukimo laikas (pvz., norite plaukti ilgąjį savaitgalį), taip pat – dienos metas (paprastai baidarėmis išplaukiama ankstyvą rytą, kad plaukimu būtų galima mėgautis visą dieną, o vakare dar liktų jėgų stovyklavimui), tuomet apie rezervaciją reikėtų pagalvoti likus keliems mėnesiams iki suplanuotos išvykos.

Plaukimus baidarėmis planuokite žiemą

Žiemos vakarus namuose išnaudokite turiningai – pagalvokite, kada verta organizuoti plaukimą baidarėmis, pasikalbėkite su šeimos nariais ar draugais ir pasidomėkite, kurios išeiginių dienos jiems atrodo priimtiniausios. Verta iš anksto pagalvoti, kuria Lietuvos upe norėsite plaukti, kokius reikalavimus kelsite plaukimui, t. y. rinksitės ramesnę kelionę tiesesnėmis upėmis ar ieškosite nuotaikingos pramogos, kuomet plaukimo metu teks įveikti įvairius sunkumus ir barjerus? Nepamirškite, kad gerai kelionei reikalingos kokybiškos, tvirtos, lengvos ir manevringos baidarės, su kuriomis jausitės patogiai ir saugiai. Jei užsisakysite nepatogias, sunkiai valdomas baidares viso plaukimo metu jausite nuovargį, erzinančius nugaros ir rankų skausmus. Kitaip sakant, nors sumokėsite mažiau, plaukimas neteiks tiek malonumo, kiek turėtų.