Miegamojo sienos
Namams

Miegamojo sienų dekoravimas

Miegamasis tai privati erdvė, skirta poilsiui bei ramybei. Sienų apdaila miegamajame turi sukurti tam tikrą atmosferą, kurios dėka vakare galite atsipalaiduoti, o ryte norėsite būti žvaliais bei kupinais energijos. Šiame straipsnyje aptarsime miegamojo sienų dekoravimo idėjas.

Tapetai

Tapetus sienai visada reikėtų rinktis apgalvotai ir nepirkti iš karto pasitaikiusio pigesnio varianto. Tapetai skiriasi pagal savo tekstūrą, spalvą. Rinkoje yra daug aukštos kokybės natūralių medžiagų ir jų imitacijų: po akmeniu, mediena, tinku, tačiau klasikiniai tapetai padės palaikyti gerą mikroklimatą namuose, suteiks garso ir šilumos izoliaciją.

Kalbant apie tekstilinius tapetus reikėtų išskirti tai, kad jie atrodo labai įspūdingai, juos yra malonu liesti, tačiau juos reikia atidžiai prižiūrėti. Tad matome, kad tokiu tapetu dėka, galima kardinaliai pakeisti miegamojo kambario išvaizdą.

Sienų dažymas

Sienų dažymas vienas iš paprasčiausių variantų sienų dekoravimui, kadangi yra lengva pasirinkti norimą atspalvį, o prireikus pakeisti jį kitu. Geriausi dažai sukurti akrilo, vandens pagrindu be blizgaus poveikio, kad nesukurtų šviesų iš skirtingų šviesos šaltinių.

Spalvos pasirinkimas miegamojo kambariui tai pirmas etapas norint dekoruoti šią erdvę. Norint turėti klasikinio varianto miegamąjį, galima rinktis iš lengvesnių tonų sienoms, o grindims palikti tamsesnius.

Renkantis medinius atspalvius baldams, grindims yra rekomenduojama rinktis vieną atspalvį. Taip pat svarbus aspektas tas, kad renkantis baltas sienas, geriausia komponuoti jas su medine lova, o tamsias su šviesių atspalvių baldais.

Kita svarbi detalė yra paviršių atspindinčios tapetų savybes kai juodi blizgūs tapetai, ištempiamos lubos ir veidrodinės plytelės neatrodo tamsios. Bet jie puikiai išdėsto meno kūrinius ir prabangią sienų dekoraciją lovos gale miegamajame.

Getfix

Dekoracijos

Praktinė ir patvari medžiaga sienų dekoravimui  – dekoratyvinis tinkas, kuris savo tekstūra bei struktūra sukuria daugybę variantų originaliems paviršiams. Nors tai kainuoja tikrai daug , bet tokį paviršių lengva prižiūrėti .

Kitas variantas yra dekoratyvinė plytų siena. Tokia siena tapo populiari, dėl savo paprastumo. Reikia tiesiog nusipirkti nedideles plyteles ir dirbtinius akmenys.

Tokiu pagrindu sukuriama klojimo imitacija, kuri kardinaliai pakeičia visą kambario vaizdą, padaro jį stilingu bei įspūdingu. Siena turėtų harmoningai susijungti su visu kambario interjeru, bet būti pagrindiniu akcentu, kuris pritraukia daugiausiai dėmesio.

Miegamojo šešėlis

Dažnas atvejis kai miegamajame trūksta saulės šviesos, tad reikia imtis papildomų priemonių šiai problemai spręsti. Šiaurinėje namo pusėje kompensuoti saulės spindulių trūkumą galima tokių spalvų pagalba kaip: grietinėlės; citrina persikas; kanarėlė; oranžinė koralas; anyžiai (geltonai žalios spalvos).

Pietinėje pusėje, karštos vasaros regionuose, reikia tapetų su „aušinančiu“ atspalviu: alyvinė; mėlynai pilka; turkis; mėta (šalta žalia).

Rytiniam ar vakariniam miegamajam tinkami: smėlio spalvos pagrindas su šokolado sienų dekoravimu virš lovos. Taip pat šviesios pastelinės spalvos, konjakas ir karamelė, bordo ir rausvos spalvos. Brangių akmenų atspalvio tamsių sienų fone.

Sienų apdailą, kokią Jus bepasirinktumėte taps pagrindiniu akcentu miegamajame.

Pabaigai,

Straipsnyje aptarėme aspektus, kurie padės sukurti unikalų miegamojo sienų dekorą. Vadovaujantis šiais patarimais, miegamasis įgaus naują išvaizdą bei atmosferą, kuri padės jums palaikyti harmoniją savo namuose.