Įvairūs

Ką kiekvienam klientui reikėtų žinoti apie dantų protezavimą

Kai artėja dantu protezavimas ant saknu, verta sužinoti keletą dalykų, paneigti mitus, kurie galbūt trukdo jums teisingai suvokti paslaugą, kurią gausite. Taigi, štai jums patarimai iš žmogaus, dirbančio vienoje klinikoje, prieš tai dirbusio kitoje, tačiau su dantu  reikalais susidūrusiu daug kartų.

Kada reikia kreiptis tokio dalyko, kaip protezavimas?

Kai kalbame apie tokius dalykus, kaip dantu protezavimas ant šaknų arba ant likučių danties,  reikia pasakyt, kad viskas prasideda kur kas anksčiau nei atsiduriant dantisto kabinete. Tam, kad būtų reikalingas dantu protezavimas ant saknu, pirmiausiai reikia atitinkamai gyventi ir elgtis, tik vėliau gali būti reikalingos tokios paslaugos. Taigi, svarbiausia, ką žmogus turi žinoti, tai kad reikia rūpintis savo dantimis ir dažnai lankytis pas odontologą. Jeigu reikalingas dantu protezavimas auksu ar kitoks, dėl patirtos sunkios, didelės traumos, tai yra viena. Tačiau, jeigu dantu protezavimas ant implantu yra būtinas dėl to, kad dantys seniai sirgo, labai ilgai gedo – tuomet turime suprasti, kad čia galbūt yra problema, kurios gal buvo galima išvengti. Visų pirma, žmogus turi nuolat ateiti pas gydytoją ir užtikrinti savo dantų sveikatą, ir tik tada galima natūraliai prireikti prie tokių paslaugų, tačiau prie jų bus prieinama visai kitaip, daug lėčiau.

Kuo iš esmės protezavimas skiriasi nuo dantu implantų?

Paprastai dantu protezavimas esant parodontozei ar kitiems simptomams skiriasi nuo implantų tuo, kad tai dar ne visiškai pakeičia dantį. Implantai dažnai gali būti dedami tiesiog su tam tikrais į varžtus panašiais mechanizmais, įtvirtinamais į žandikaulio kaulą. Tuo tarpu, dantu protezavimo eiga kitaip yra vadinama – kramtymo funkcijos atstatymo eiga. Taigi, dažniausiai tiesiog yra dedami protezai į ten, kur trūksta danties dalies. Tarkime, jie gali būti dedami ir tiesiog ant šaknies, tai yra įmanoma.

Kodėl kartais ant saknu atliekama procedūra yra rizikingesnė nei kita? Kaip nebijoti, kad ant saknu atliekamos procedūros gali būti nesėkmingos?

Sakyčiau, kad labai svarbu, ar geri specialistai daro tokias procedūras, taip pat, ar gerą šiuolaikinę techniką naudoja, ar kokybiška yra produkcija, kuri naudojama implantui arba protezui sukurti. Taip pat kai kuriuos nesėkmės atvejus gali lemti tam tikri įgimti defektai. Tačiau, vėlgi, pas gerą specialistą tai bus ne nesėkmė, o papildoma komplikacija, su kuria susidurs specialistas, ir turės ją išspręsti.

Ką dažniausiai žmonės pamiršta, ateidami pas dantistą?

Kartais žmonės labai apleidžia dantų priežiūrą, tik kai jau dantu protezu fiksuojamas kremas atsiranda jų vonioje, tada prisimena, kad apskritai egzistuoja toks dalykas kaip dantys. Taigi, jie pamiršta tai, kad dantys turi būti prižiūrimi. Kitas dalykas, jie pamiršta tai, kad kai kurios procedūros yra dengiamos ligonių kasų, jeigu klinika yra sudariusi su kasomis sutartį. Tokiu atveju, nebūtina eiti į polikliniką miesto, arba pas privačius gydytojus, kurie tokių sutarčių neturi.

Kokių klaidingų įsitikinimų žmonės turi dėl odontologijos paslaugų?

Dar vienas dalykas, žmonės nebūna susipažinę, su apskritai suteikiamomis galimybėmis. Jie galvoja, kad ateis, ir jiems vietoje jų bus kažkas nuspręsta, padaryta. Iš tiesų, geras odontologas stengiasi supažindinti su gydymo eiga, su visais galimais sprendimais nuo gydymo pradžios, iki apmokėjimo. Tarkime, yra daug kur galimas dantu protezavimas issimoketinai, geras gydytojas turi pristatyti net ir tokias sąlygas, nes gal kaip tik tokia vienintelė investicija ir bus galimai pasiekiama žmogui.

Daugiau naudingos informacijos apie dantų protezavimą rasite https://sypsenosakademija.lt/dantu-protezavimas/ .