Kemperiu nuoma
Kelionės

Ką vertėtų žinoti prieš išsinuomojant kemperį?

Kemperiu nuoma renkasi tie žmonės, kurie mėgsta ilgas keliones ir tie, kurie nori ramiai praleisti savaitgalį ar dalį atostogų gamtoje. Kemperis kitaip dar yra vadinamas namu ant ratų. Tai labai tikslus pavadinimas, nes šioje transporto priemonėje rasite visus būtiniausius daiktus ir įrenginius. Ten rasite kriauklę, dušą, tualetą, virtuvę, miegamąsias ir daiktų laikymo vietas. Taip pat daugumoje kemperių yra integruotos spintos ir spintelės, stalai ar kiti daiktai. Naujuose kemperiuose rasite televizorių arba bent jau vietą jam. Ten bus integruoti visi laidai, tiesiog reikės prijungti jau turimą televizorių prie jų.

Kemperių nuomos kaina gali skirtis nuo paties kemperio pasirinkimo. Pilnai integruoti ir visus patogumus turintys kemperiai būna paprastai brangesni, tačiau jie yra geriausias pasirinkimas ilgoms kelionėms. Paprastai kemperio kaina yra nurodyta parai, tačiau būna ir tokių,  kuriuos nuomoja tik savaitei ar mėnesiui. Nuomos punktai yra labai skirtingi, todėl ir sąlygos gali skirtis. Kartais galite gauti ir nuolaidų, jei išsinuomosite pakankamai ilgam laikui. Kiekvienas nuomos punktas turi savo taisykles, kurių turėsite laikytis, tačiau pagrindinė taisyklė yra, kad turite grąžinti kemperį laiku ir nesugadintą. Jei įvyko nelaimė, nukentėjo kemperio išorė ar vidus, turite nedelsdami pranešti nuomininkams arba kitiems atsakingiems asmenims. Paprastai kemperiai turi draudimą, tačiau tvarkymo išlaidas turėsite padengti patys. Jei turite mažų vaikų ar ruošiatės į kelionę pasiimti gyvūnų, geriau iš karto pamąstykite, kaip apsaugoti kemperio vidų ir nesukelti sau papildomų problemų.

Visos šios taisyklės galioja ir kitiems kemperių tipams. Jei norėsite nuomotis prikabos tipo kemperį, taip pat turėtumėte pasirūpinti jo saugumu. Jei paliksite jį poilsiavietėje, reikėtų sužinoti ar yra stebėjimo kamerų ar mokamų, tačiau žymiai saugesnių, stovėjimo aikštelių. Taip išvengsite galimos vagystės ar kito, nuo jūsų nepriklausančio, kemperio išorės sugadinimo. Jei patirsite techninių ar kitų gedimų, kurie įvyko kelionės metu, tačiau jūs nesate dėl to kaltas, galite išvengti papildomų išlaidų. Jei bus įrodyta, kad nuomos punkte dirbantys asmenys nepastebėjo pirminio gedimo ar kitų pažeidimų dar prieš jums išsinuomojant jį, jums nereikės mokėti už tai pinigų. Vis dėlto, taip yra ne visuose nuomos punktuose. Prieš nuomodamiesi kemperį, kaip ir bet kokį kitą daiktą, svarbiausia išsiaiškinkite visas nuomos sąlygas ir taisykles.