barzdaskute
Patarimai

Kaip išsirinkti tinkamą barzdaskutę?

Istorikai teigia, kad tai darė net kai kurie urvuose gyvenę vyrai. Neatsiliko ir Aleksandras Makedonietis, liepęs tai daryti visiems savo kariams, kad mūšio metu priešas neturėtų už ko sugriebti. Kievienas JAV prezidentas nuo Woodow Wilson laikų taip pat tai darė. Ar jau žinote, apie ką kalbame? Visi jie skutosi barzdą.

Nors pastaruoju metu ir pastebimas ryškus barzdočių bumas, didžioji dalis vyrų teikia pirmenybę švariai nuskustam veidui ir kas rytą skiria tam laiko. Vieni labiau mėgsta skutimosi peiliukus, kiti mieliau renkasi barzdaskutę. Kaip teisingai išsirinkti ir kokia barzdaskute nenusivilsite – tai ir aptarsime šiame straipsnyje.

Nors elektrinių barzdaskučių pasirinkimas yra pakankamai platus, visos jos yra dviejų rūšių:

  • Barzdaskutės su ratukais. Dažniausiai rotorinė barzdaskutė susideda iš 3 arba daugiau ratukų, o kiekvienoje rotorinėje galvutėje yra nuo 1 iki 2 peiliukų kompletų. Jas rekomenduojama rinktis vyrams, kurių barzdos plaukai yra storesni bei kietesni, be to, su šio tipo barzdaskutėmis lengviau pasiekiamos sunkiai prieinamos vietos, jos geriau skuta ilgesnius plaukelius.
  • Barzdaskutės su tinkleliu. Šios rūšies barzdaskutės turi nuo 1 iki 3 peiliukų ir tinklelių komplektų. Modeliai su vienu tinkleliu dirba silpniausiai, su trimis – galingiausiai. Tokia barzdaskutė nuskuta plaukelius arčiau odos, taigi puikiai tinkama vyrams, kurie įpratę skustis kasryt, o jų oda linkusi į alergijas ir bėrimus.

Abiejų tipų barzdaskutės turi skirtingų modelių, skirtų ir drėgnam, ir sausam skutimui. Drėgno skutimo barzdaskutę galima naudoti jau maudantis duše, tuo tarpu universali barzdaskutė tiks ir sausam, ir drėgam skutimui.

Pagal plaukelių pobūdį išsirinkę tinkamą barzdaskutės rūšį nepamirškite apsvarstyti ir kitų kriterijų:

  • Pakraunama ar prijungiama prie elektros lizdo? Jei dažnai keliaujate, geriau rinkitės barzdaskutę su baterija, kadangi tikrai neįmanoma žinoti, ar kiekviename viešbutyje vonios kambaryje bus rozetė. Būtinai atkreipkite dėmesį, kiek laiko gali veikti pakrauta barzdaskutė.
  • Valymo būdas. Galite rinktis barzdaskutę, kurią reikia valyti šepetėliu, tekančiu vandeniu, o yra ir automatiškai išsivalančių. Žinoma, kad priklausomai nuo šių funkcijų skiriasi ir įrenginio kaina.
  • Jausmas rankose. Barzdaskučių, kaip ir visų kitų elektronikos įrenginių, yra įvairių modelių, dydžių bei dizainų. Tad rinkitės tokią, kurią būtų patogu laikyti, juk skustis barzdą ja teks ne vienerius metus.

Barzdaskutė – puikus pasirinkimas negalintiems naudoti tradicinių skutimosi peiliukų arba daug keliaujantiems vyrams. Rinkitės ją pagal odos bei plaukelių tipą, pakrovimo ir valymo būdą bei dizainą.