Galima praktiškai garantuoti, jog tam tikru metu jūsų baldus reikės remontuoti. Juk viskas dėvisi, gali netyčia sulūžti, išblukti,pradėti klibėti ir pan. Taigi, kaip nustatyti, ar geriausia imtis veiksmų ir baldą taisyti, ar tiesiog pakeisti nauju?
Pagal tai, jog frazė baldų remontas Vilnius yra gana dažna paieškos sistemose, galima spręsti, jog ne vien jums iškilo toks klausimas. Tad štai keletas patarimų, kurie leis atsakyti į klausimą, kada baldų remontas yra tinkama išeitis.
Remontuoti ar pakeisti baldus?
Kai spręsite pataisyti ar pakeisti baldą, turėtumėte pradėti nuo kelių svarbių veiksnių. Pirma, turite įvertinti baldo vertę ne tik pinigine prasme, bet ir jo sentimentalią vertę. Pavyzdžiui, seną jūsų močiutės supamąją kėdę pakeisti gali būti nebrangu, tačiau ji gali turėti jums didelę sentimentalią vertę, su ja gali būti susiję vaikystės prisiminimai ir pan.
Kita vertus, jei prie tam tikro baldo nėra sentimentalaus prisirišimo, o jūs lyginate tik baldo remonto ir pakeitimo nauju išlaidas, tada sprendimas yra daug paprastesnis. Ypač jei baldas yra tokios blogos formos, kad remontas kainuotų daugiau nei įsigyjant naują, tas pačias funkcijas atliekantį baldą.
Remontas kosmetinis, ar struktūrinis?
Yra didelis skirtumas tarp baldo, kuris tiesiog yra nudėvėtas ir atrodo blogai ir baldo su konstrukciniais pažeidimais taisymo. Pavyzdžiui, pataisyti stalo paviršiaus įbrėžimus kainuoja šiek tiek mažiau nei sulaužytos kojos pakeitimas. Taigi, kai svarstote apie baldų remontą, pirmiausia nustatykite, ar remontas yra kosmetinis, ar struktūrinis. Štai keli įprasti pavyzdžiai:
Kosmetinis remontas apima tokias situacijas:
- Nedideli įbrėžimai ir (arba) medienos įlenkimai,
- Maži apmušalų plyšimai, skilimai ar plyšiai,
- Nedideli medienos įtrūkimai,
- Nedidelės dėmės ar dėmės ant medienos.
Struktūrinis remontas apima tokias situacijas:
- Dideli medienos įtrūkimai ar skilimai,
- Iškrypusi kėdė, atlošas ar sofos rėmai,
- Sulaužytos spyruoklės.
Apie kokio tipo baldus kalbame?
Yra daugybė skirtingų rūšių baldų, kuriuos galima ir kuriuos prireikia remontuoti. Baldininkai teigia, jog dažniausiai tvarkomi valgomojo stalai, kėdės ir sofos. Kaip į pavyzdį apie baldų remontą, pažvelkime į valgomojo stalus ir su jų remontu susijusius niuansus.
Valgomojo stalo stalviršis
Kai kuriuose namuose valgomojo stalas yra naudojamas viskam, pradedant maisto prekių krepšių pasidėjimu, maisto gaminimu ir baigiant vaikų pamokų ruošimu. Atrodo, kad viskas, kas patenka pro namų duris, laikinai atsiduria ant valgomojo stalo. Ilgainiui ant stalviršio atsiranda įlenkimai, įbrėžimai bei nutrinimai. Jei tie įbrėžimai nėra gilūs, juos lengva užmaskuoti net ir paprastomis priemonėmis. Tačiau, jei jie gilesni, tuomet prireiks profesionalų pagalbos.
Stalo kojos
Kitas įprastas valgomojo stalo remontas yra susijęs su stalo kojų taisymu arba pakeitimu. Laikui bėgant stalo kojos gali suskilti arba pradėti klibėti, todėl stalas tampa šiek tiek nesaugus. Paprastai, jei jūsų stalo kojos ima klibėti, galite jas sutvirtinti patys.
Kita vertus, daugeliu atvejų problema gali būti ta, kad jūsų stalo koja ar kojos yra struktūriškai netvirtos dėl didelio lūžio ar įtrūkimų medienoje. Jei taip atsitiks, gali prireikti pakeisti stalo koją ir galbūt pataisyti laikiklį, pritvirtinantį ją prie stalo. Pažeistos kojos pakeitimo kaina priklauso nuo daugelio skirtingų veiksnių, įskaitant medienos rūšį ir stalo kojos stilių.
Kada galima atsikratyti tokių baldų kaip stalas?
Iš esmės, jei jūsų valgomojo stalas reikalauja ir stalviršio, ir kojos dalies remonto ar atnaujinimo, greičiausiai atėjo laikas jį pakeisti nauju.