Patarimai

Kaip išvalyti baseino dugną?

Bet kokio baseino, ar tai būtų lauko stacionarus, pripučiamas ar karkasinis baseinas, taip pat ir vidaus, jo valymas yra tiesiog būtinas. Baseiną reikėtų bent minimaliai pravalyti po kiekvieno naudojimo, jeigu baseinas lauke, tuomet tai daryti tiesiog būtina. Reikalinga surinkti visas šiukšles ne tik nuo vandens paviršiaus, bet ir dugno.

Baseino dugnas, sienos ir kiti baseine esantys atributai turėtų būti reguliariai, kas dvi-tris savaites. Tačiau geriausia tiesiog stebėti situaciją ir tai daryti dar neatsiradus požymiams – dugnui tapus slidžiu bei apsitraukus žalsva plėvele. Šie reiškiniai parodo, kad baseine jau atsirado mikroorganizmai ir toks baseinas jau neturėtų būti naudojamas.

Baseinai gali būti valomi specialiai tam skirtais šepečiais rankiniu būdu arba baseinų robotu. Valymo šepečiai gali būti skirti dugnui, sienoms, kampams, šveitimui.

Dugnui valyti skirtas šepetys turi šerelius apatinėje dalyje ir šonuose, tinka įvairaus tipo baseinams. Efektyviam ir kokybiškam kampuotam baseino kampų valymui yra skirti specialūs šepečiai, puikiai tinka laiptams valyti. Ant jų yra antgalis, prie kurio jungiama speciali žarna, kuri sujungiama su skimeriu.

Visi šepečiai paprastai komplektuojami su teleskopiniu kotu ir yra visiškai atsparūs cheminėms medžiagoms. Teleskopinis kotas gali būti skirtingo ilgio, priklausomai kokiam baseinui reikalingas.

Tačiau yra galimybė baseino valymui naudoti robotą, kuris gali valyti tiek dugną, tiek sienas ir laiptus. Priklausomai nuo modelio, jie gali būti tinkami bet kokios formos ir tipo baseinui – plastikiniams, betoniniams ar kitokiems. Baseinams su skimerine ar persipylimo sistema,  nepriklausomai jis yra viduje ar lauke.

Tiesa, skiriasi jų galingumas ir maksimalus ribinis valymo plotas, todėl turi būti parenkamas atsižvelgiant į baseino dydį. Šiuolaikiniai robotai yra aprūpinti naujosiomis technologijomis ir funkcijomis, gali būti programuojami skirtingais režimais, geriausiai atitinkančiais jūsų baseino poreikius. Gali būti valdomi nuotoliniu būdu.