IT ir technologijos

Kaip kompiuterių rinka keisis per artimiausius penkerius metus?

ateities kompiuterisInformacinių technologijų tobulėjimas vyksta labai greitai, todėl nenuostabu, kad vis daugiau žmonių savo namuose turi kompiuterius, planšetes, išmaniojo televizorius. Daugelis šių dienų jaunimo neįsivaizduoja savo gyvenimo be išmaniojo iPhone ar Samsung telefono. Atrodo, kad viskas kas gali būti modernu, jau išrasta. Tačiau, ar tikrai? Pasvarstykime, kaip kompiuteriai pasikeis artimiausioje ateityje.

Kompiuteriai mažės, tačiau jų galia – didės
Nors nešiojami kompiuteriai ir toliau yra populiariausias kompiuterio tipas, verta paminėti, kad į nugarą jiems alsuoja planšetės. O kur dar hibridiniai kompiuteriai, kurių gamintojai stengiasi sujungti nešiojamų ir planšetinių kompiuterių geriausias savybes į vieną. Išmanieji telefonai taip pat vis panašėja į kompiuterius, tad belieka konstatuoti tokią tendenciją – išmaniųjų įrenginių funkcijos didėja, tačiau dabar į mažą įrenginį galima sutalpinti kur kas daugiau, nei prieš dešimt metų buvo galima sutalpinti į didelį stacionarų namų kompiuterį. Puikus to įrodymas – Apple mobilusis telefonas iPhone 6. Nors šis mobilusis telefonas JAV populiaresnis ir pigesnis nei Lietuvoje, tačiau esant akcijai galite stebėti išparduodamus iPhone 6 internetinėse parduotuvėse, kurios gali pasiūlyti puikias kainas bei originalius priedus.

Daugelis gamintojų savo pranešimuose apie ateities planus teigia, jog ateities gaminiai ne tik bus aukso viduriukas tarp nešiojamų ir planšečių, tačiau didesnis dėmesys bus skiriamas operatyvinei atminčiai bei procesoriui. Tiesa tokia, kad šiuolaikinis vartotojas mėgsta iš karto užsiimti keliais dalykais – pavyzdžiui, įsijungti tokią muzikinę programą kaip Spotify arba Deezer, tuomet įsijungti naršyklę ar kompiuterinį žaidimą. O ką jau kalbėti apie žmones, kurie mėgsta žiūrėti HD filmus ir kas pusvalandį tikrintis savo Facebook socialinio tinklo profilį ar dažnai kalbėti per Skype – be jokios abejonės, norint vykdyti kelis procesus kompiuteriu iš karto, reikia nemažai operatyvinės atminties, kad šie procesai nestrigtų. Būtent todėl tiek HP, tiek Apple, tiek DELL bei dauguma kitų kompiuterių gamintojų teigia, jog galimybė naudotis keliais procesais vienu metu be jokių nesklandumų turėtų būti vienas iš pagrindinių prioritetų.

Verslo kompiuteriuose – daugiau apsaugos, namų kompiuteriuose – daugiau galimybių
Dėl verslo klasės kompiuterių pasikalbėjome su „Dell“kompanijos atstovu. Paaiškėjo, kad kompanijos misija yra per artimiausius tris metus išleisti keletą naujų įrenginių, kurie turėtų trigubą duomenų apsaugą. Negana to, bus patobulinta pirštų antspaudų sistema, sukurta galimybė savo informacijos kopijas išsaugoti daugiau skirtingų vietų nei šiuo metu. Be abejo, verslininkams itin svarbus dar vienas dalykas – verslo klasės įrenginys turėtų būti ne tik saugus bei funkcionalus, tačiau ir lengvas. Juk kelionės metu tikrai pasijaučia, ar jūsų kompiuteris yra sunkus. Taigi, „Dell“ ketina pristatyti keletą ultrabook tipo kompiuterių, kurių korpusas būtų išskirtinai plonas.

Namų kompiuteriuose pamatysime geresnę rezoliuciją – HD filmai bei tokios pat kokybės vaizdas YouTube taps įprastu dalyku. Šioje srityje ypač toli jau dabar yra pažengę Apple gamintojai, savo Mac kompiuteryje pristatę „Retina“ ekraną, kuris atkuria daugiau pikselių nei bet kuris iki šiol matytas ekranas. Tai suteikia galimybę neprarasti vaizdo kokybės net priartinus vaizdą dvidešimt keturis kartus. Manoma, jog ir artimoje ateityje pamatysime daugiau su vaizdo kokybe susijusių naujovių.