Laisvalaikis,  Patarimai,  Sveikata

Kas yra dukano dieta?

Dukano dietaDukano dieta yra svorio metimo planas sukurtas prancūzų daktaro Pierre Dukan. Ši dieta susideda ir 4 fazių, kurios specialiai sukurtos efektyviam svorio metimui ir numesto svorio pastoviam palaikymui. Pirmos dvi dietos fazės susideda iš aukšto baltymimio kiekio turinčių produktų vartojimo. Išvengiant angliavandenių ir riebalų tai pagreitina svorio metimą. Kitos dvi fazės yra iš naujo susipažinimas su maistu. Kai jau esate numetę nemenką kiekį kilogramų, natūralu, kad reikia išmokti sveikai maitintis, kad tie numesti kilogramai negrįžtų, dvi paskutinės Dukano dietos fazės būtent ir yra tam skirtos.

Kokio yra pagrindinės fazės šios dietos?

Kaip jau buvo minėta prieš tai,  dukano baltymų dieta susideda iš 4 fazių:

  • Puolimo fazė – ši fazė gali trukti iki 10 dienų, bet gali trukti ir ilgiau. Viskas priklauso kiek nereikalingų kilogramų jūs ketinate numesti. Per šią fazę žmonės gali tikėtis numesti didžiają dalį svorio, nes jis krenta pakankamai greitai ir yra palaikoma motyvacija toliau tęsti šią dietą, nes vėliau viskas tik ilgės.
  • Kaitaliojimo fazė – ši yra ilgiausia fazė visoje dietoje. Ji yra skirta stabiliai ir laipsniškai toliau mesti svorį. Šios fazės metu galima atsikratyti iki 1-2 kg svorio per savaite. Šiuo laikotarpiu yra kombinuojama vien tik gryno baltymo produktų vartojimo dienos bei daržovių ir baltymo maitinimosi dienos. Fazė tesiasi iki kol jūs numetate tiek svorio kiek norite.
  • Konsolidacijos fazė – į šią fazė įeina apie 100 įvairių produktų, kurie yra vartoji šios fazės metu. Jūsų žiniai gan didelį kiekį turintys angliavandeniai produktai ir tam tikras kiekis „proginių“ produktų taip pat yra leistinas fazės metu. Kitos maisto grupės yra palaipsniui įtraukiamos į dietą griežtai kontroliuojant angliavandenių ir vaisių vartojimą. Šios dietos metu vis dar yra reikalaujama vartoti vien tik gryną baltiminį maistą, bet šį sykį tai trunka tik kartą per savaitę, kad būtų išlaikomas stabilus kūno svoris.
  • Stabilizacijos fazė – ši fazė leidžia jums valgyti tai ką norite, tol kol laikysitės 3 paprastų taisyklių:
  1. Bent 20 min. vaikščiojimas per dieną ir nesinaudojimas jokiais liftais ir ekskalatoriais.
  2. Kartą per savaitę valgyti vien tik baltyminį maistą.
  3. Suvalgyti 3 valguomosius šaukštus avižų sėlenų kiekvieną dieną.

Taigi, laikantis šių 4 fazių ir 3 taisyklių, paskutiniosios fazės metu jūs netik numesite jums nereikalingus kilogramus, tačiau ir išlaikysite stabilų svorį žymiai ilgiau, o gal ne ir visada, negu naudojantis kitomis dietomis. Išbandykite patys ir pajuskite svorio metimo ir dailios figūros malonumus. Jei jus domina atsiliepimai apie dukano dietą juos rasite Atletiškas.lt svetainėje.