vasaros stovykla vaikams
IT ir technologijos,  Laisvalaikis

Vasaros stovykla vaikams – geresnė alternatyva užimtumui nei atostogas kaime

vasaros stovykla vaikams

Vos spėjus nuskambėti Rugsėjo 1-osios skambučiui, daug mokyklinio amžiaus vaikų ir vėl pradeda skaičiuoti dienas iki kitos vasaros bei nuostabių ilgųjų atostogų. Švietimo sistema mūsų šalyje mokiniams diktuoja gana aukštus reikalavimus, tad nereikia stebėtis, jog net stropiausieji per mokslo metus išsenka ir kaip išsigelbėjimo laukia vasaros atostogų. Tiesa, šiek tiek mažiau nei 3 mėnesius trunkančios ilgosios vasaros atostogos tampa galvos skausmu tėveliams, ypač kalbant apie nedidelio mokyklinio amžiaus, dar ne visiškai savarankiškas atžalas. Retas suaugusysis gali sau leisti prabangą tokiam ilgam laiko tarpui atitrūkti nuo darbinės rutinos, tad klausimas, kas pasirūpins atostogaujančiu vaikui, lieka aktualus. Puikia išeitimi gali tapti vasaros stovyklos vaikams, skirtos visapusiškam jaunuolių lavinimui bei turiningam laiko praleidimui.

Vasaros stovyklos vaikams – bene pats geriausias būdas turėti garantiją, jog tavo vaikas bus saugus specialistų rankose bei, derindamas atitinkamas lavinamąsias veiklas su poilsiu, nešvaistys laiko veltui. Kai kurie tėvai iš savo vaikystės puoselėja nostalgiškus prisiminimus, kaip kiekvieną vasarą praleisdavo kaime pas senelius. Taip, iš tiesų tai buvo neįkainojama patirtis, deja, šiandien vargu ar galinti būti pakartota. Užtenka priminti liūdną tendenciją, jog lietuviškas kaimas miršta. Pastarajame gal ir likę keletas garbingo amžiaus senolių, laukiančių savo anūkų bei proanūkių, bet vaikų, su kuriais pastarieji galėtų bendrauti, iš tiesų mažai (arba kalbėti reikėtų apie asocialias šeimas, su kurių atžalomis vargu ar norėtumėte leisti bendrauti savo vaikams). Beveik nebėra ir tų karvyčių, kurias ganyti padėdavote vaikystėje ar pievų, iš kuriose augančių gėlių pindavo ryškiaspalvį vainiką. Deja, tenka konstatuoti faktą, jog šiandien vaiką palikti ilgam laikui kaime pas senelius galima tik išskirtiniais atvejais, neturint kitų galimybių tinkamai šiuo pasirūpinti.

Edukacinių užsiėmimų vaikams vasaros metu tikrai įmanoma rasti, tereikia pradėti tuo domėtis iš anksto. Aišku, gali atrodyti, jog ne kiekviena vasaros stovykla vaikams finansiškai „įkandama“ eilinei šeimai. Tokiu atveju rekomenduojama pasidomėti nemokamais variantai arba galimybe gauti finansinę kompensaciją. Galima iš anksto pasikalbėti šia tema su atžalomis ir paraginti taupyti būtent šiam tikslui.