pazeisti plaukai
Grožis

Kaip padėti pažeistiems plaukams?

Sveiki, žvilgantys, švelnūs plaukai išties puošia kiekvieną merginą. Tai rodo, jog ji tvarkinga, rūpinasi savimi, savo išvaizda. Tačiau, kartais besistengdamos turėti gražius plaukus, jiems labiau kenkiame negu padedame. Plaukų dažymas, kasdienis plovimas, karštų formavimo prietaisų naudojimas suteikia galimybę turėti tokią šukuoseną, kokios tą dieną norime. Deja, tai labai neigiamai atsiliepia ilgalaikei plaukų būklei ir po truputį jie pradeda sausėti, lūžinėti, tampa šiurkštūs, praranda spindesį. Kaip gelbėtis iš šio užburto rato?

Norint turėti spindinčius plaukus, reikia jais tinkamai pasirūpinti ir mokytis taisyklingos kasdienės priežiūros, pradedant nuo plaukų šukavimo. Šukavimas išties gali pakenkti mūsų plaukų būklei, jeigu darysime tai greitai ir bet kaip. Netaisyklingai šukuojant plaukus, per dieną jų galime prarasti daugiau plaukų negu iš tiesų turėtume netekti. Šukuoti reikėtų pradėti tik nuo galiukų, prilaikant aukščiau esančius plaukus. Taip per prievartą neišrausime sveikų plaukų. Tikriausiai kiekviena esame girdėjusios, kad negalima šukuoti šlapių plaukų. Tačiau, jeigu Jūsų plaukai linkę stipriai veltis, ir vargu, ar vėliau pavyktų iššukuoti sausus plaukus, tuomet įsigykite purškiamą ar užtepamą nenuplaunamą kondicionierių, kuris palengvina iššukavimą ir retomis šukomis, prilaikydama plaukus, juos atsargiai šukuokite.

Taip pat labai svarbu pasirinkti plaukams tinkančias priemones. Nors dažniausiai džiaugiamės stipriai putojančiu šampūnu, tačiau, būtent toks labiausiai kenkia mūsų plaukams. Dėl to, jei plaukus trenkame kiekvieną ar kas antrą dieną, tuomet reikėtų rinktis ekologišką šampūną. Jis putos mažiau, gal nesuteiks tokio efektingo poveikio (padidinančio ar mažinančio plaukų apimtį ir pan), bet po kelių kartų pastebėsite, jog plaukai tapo nebe tokie šiurkštūs.

Vienas geriausių dalykų, kuris padeda atstatyti pažeistus plaukus – plaukų kaukės. Jos gali padėti sustiprinti net ir labai nualintus plaukus. Tikriausiai iš draugių jau girdėjote apie stebuklingą jų poveikį, todėl nedvejokite ir pradėkite paieškas. Komponuokite skirtingas sudedamąsias dalis, nes kas tinka vienai iš mūsų, kitai gali visai netikti. Pabandžius vieną netinkančią kaukę, tikrai neverta nuleisti rankų. Jei atrasite tokią, kuri Jums tiks, jau po pirmo karto pastebėsite, kad plaukai daug švelnesni, lengviau šukuojami. Plaukų kaukės suteikia reikalingų medžiagų, vitaminų, dėl kurių plaukai pradeda stiprėti iš vidaus, o jei kaukę gaminate su aliejumi, jis plaukus padengs apsaugine plėvele.

Nors daugelio tikslas užsiauginti kuo ilgesnius plaukus, tačiau svarbiausia, kad jie būtų sveiki. Todėl, jei plaukai išties yra stipriai pažeisti ir praradę gyvybingumą, žvilgesį, būtina juos pakirpti. Tai verta daryti ne tik dėl gražios išvaizdos, bet ir dėl to, jog plaukai naudingomis medžiagomis stengiasi aprūpinti būtent labiausiai pažeistas vietas, galiukus. Taip nukenčia bendra plaukų būklė, o išsišakoję galiukai anksčiau ar vėliau nutrupa. Jei norite užsiauginti ilgus plaukus, tikrai užteks kirpykloje apsilankyti du kartus per metus. Plaukai per mėnesį paauga 1,5 cm, tad jeigu juos kirpsite kiekvieną mėnesį, tikėtina, jog nepavyks užsiauginti norimo ilgio kasų. Plaukų augimą galima paskatinti aktyviai masažuojant galvos odą keletą minučių per dieną. Norint dar geresnio rezultato, masažuojant galima naudoti augimą skatinančius, šiek tiek pašildytus aliejus.