Pirmiausia, reikėtų žvilgtelėti į praeitį ir atsirinkti, ką darėte, kai jautėtės smagiausiai. Jei imtumėte nagrinėti nesėkmingos karjeros pavyzdžius, neturėtų paaiškėti, jog šiais atvejais darbovietės buvo pasirinktos atsitiktinai. Pavyzdžiui, stoju ten, kur draugė įstojo. Arba įsidarbinau ten, kur pusbrolis padarė svaiginančią karjerą.
Jei ieškai darbo pasiūlymo, verta žinoti, jog šiuo metu pagal laisvų pozicijų kiekį pirmauja darbo pasiūlymai Vilniuje, kuriuos gali rasti čia: www.randu.lt/darbo-skelbimai/vilnius .
Bet koks kelias nuo pat pradžių klaidingas. Nes nežiūrėta, ko trokšta širdis. Arba neišdrįsta sau prisipažinti, ko aš siekiu. Tik mielame darbe ir rezultatai bus apčiuopiami, ir atlygis jų vertas.
Kaip tai padaryti, kaip pasakyti sau, ko aš siekiu? Vienas būdas – kreiptis į personalo atrankos specialistus, kurie padėtų išsiaiškinti stipriąsias puses ir galbūt nurodytų profesinę kryptį. Nueiti į vertinimo centrus ir paprašyti, jog jų specialistai lyg chirurgai atidarytų tave ir pažiūrėtų, kas yra viduje.
Tačiau tai kainuoja, be to, ne kiekvienas drįsta su svetimu žmogumi atvirai kalbėtis apie save, narstyti po kaulelį. Juo labiau, kyla baimė, kad konsultantas-chirurgas gali tau paskelbti ne tokią diagnozę, kurios tikėjaisi. Kitas kelias – pasisodinti šalia draugą, prijaučiantį kolegą ar kitą artimą žmogų ir paprašyti jo kalbėtis apie save.
Taigi, pirmiausiai išsiaiškinkite savo kompetencijas. Kai įvardinsi, kur tavo stipriausios pusės, jau galima rinktis preferencijas – veiklos pobūdį, kuris tau būtų mielas. Paprasčiausiai reikėtų žvilgtelėti į savo gyvenimą ir atsirinkti, ką aš dariau, kai jaučiausi smagiausiai. Yra keturi blogai darbinių preferencijų, į kurias skirstoma veikla, teikianti malonumą.
Naujų veiklų paieška, naujovių ieškojimas ir atradimas. Šių žmonių galvos pramuštos netikėčiausiomis idėjomis ir, žiūrėk, daugelis jų yra įgyvendinamos.
Informacijos rinkimas apie tam tikrą sferą, pavyzdžiui automobilius ar IT. Tokie žmonės dažniausiai savo patirtį bei pomėgius sugeba pritaikyti darbe.
Pomėgis kurti ir sugebėjimas užbaigti darbus. Šie žmonės nesėdi ant idėjų smaigalio, tačiau jie gali kurti naujas organizacijas, jas vystyti taip, kad šios veiktų sėkmingai, užbaigti kitų pradėtus darbus.
Stabili eiga arba rutina. Šiems žmonėms malonu ateiti į darbą, žinant, jog niekas nesugrius, nebus naujų projektų, jie darys tai, ką darė vakar, užvakar, prieš metus, gerti kasrytinę kavą toje pačioje vietoje.