Rekuperatorius
Statyba

Kaip pasirinkti rekuperatoriaus vietą?

Planuojant įsirengti rekuperacinę vėdinimo sistemą savo namuose, būtina iš anksto numatyti rekuperatoriaus įrengimo vietą. Tai specialistai rekomenduoja atlikti dar iki sistemos projektavimo.

Kuri patalpa geriausia rekuperatoriaus montavimui?

Šiuo metu gamintojai siūlo itin tyliai veikiančius rekuperatorius, tačiau bet kokiu atveju jie skleidžia tam tikrą garsą. Todėl siekiant išvengti bet kokio diskomforto, rekomenduojama juos įrengti atskiroje patalpoje, kuo atokiau nuo miegamųjų kambarių. Tai gali būti pagalbinė patalpa, garažas ar palėpė, tokiu būdu būsite tikri, kad įrenginio veikimas jūsų netrikdys miego ar poilsio metu.

Be kita ko, labai svarbu atkreipti dėmesį, kad efektyviausiai veiktų sistema, atstumas nuo įrenginio iki ortakių padavimo bei ištraukimo būtų trumpiausias. Tačiau labai svarbu pasirinkti lengvai prieinamą vietą, kad būtų patogu atlikti įrenginio aptarnavimo darbus.

Ką daryti, kai namuose nėra pagalbinės patalpos rekuperatoriaus įrengimui?

Pasitaiko atvejų, kad vietos pasirinkimas įrenginio montavimui yra labai ribotas, todėl tai gali turėti įtakos net konkretaus rekuperatoriaus modelio pasirinkimui. Skirtingi gamintojai siūlo skirtingus įrenginių modelius, kurie skiriasi savo dydžiu, todėl tai atvejais, kuomet siekiama sutaupyti vietos, tai tampa aktualu. Šiais atvejais, kuomet nėra pagalbinės patalpos, rekomenduojama rinktis palubinius rekuperatorių modelius ir montuoti vonioje ar tambūre.

Ar galima rekuperatorių montuoti nešildomoje patalpoje?

Nešildomoje patalpoje – garaže ar palėpėje – montuoti įrenginį nerekomenduojama, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kokia mažiausia temperatūra vyrauja patalpoje. Svarbu, kad joje temperatūra nebūtų žemiau +5 laipsnių, kitaip įrenginį būtina papildomai apšiltinti arba jo įrengimui pasirinkti kitą vietą.

Kaip įrengti rekuperatorių bute?

Bute įrengti centralizuotą vėdinimą su ortakių sistema tikriausiai nepavyks, nebent tai yra naujos statybos projektas ir jame tai yra numatyta. Tokiu atveju įrenginio montavimui taikomos aukščiau minėtos rekomendacijos. Tuo tarpu senos statybos ar kitame daugiabutyje, bute galima įrengti mini rekuperatorius, kuriems nereikalinga įrengti ortakių sistemą. Jie montuojami kiekvienoje patalpoje tiesiogiai per lauko sieną. Atsižvelgiant į patalpos dydį, parenkami reikalingo diametro bei galingumo mini rekuperatoriai. Vienintelė sąlyga – kad patalpa, kurioje montuojamas įrenginys, turi turėti lauko sieną.