baseinu chemija
Patarimai

Kaip paruošti baseino vandenį žiemojimui?

Artėjant rudeniui gamtoje vyksta įvairūs procesai, gyvūnai intensyviai ima ruoštas šaltajam sezonui, o kai kurie iš jų – žiemos miegui. Pasirodo, žiemojimui reikia paruošti ne tik tam tikrus augalus, kuriuos būtina specialiai apsaugoti nuo šalčio, bet ir lauko baseinus. Teisingas lauko baseino paruošimas žiemojimui yra labai svarbus siekiant apsaugoti baseiną nuo oro sąlygų neigiamo poveikio. Taip pat padedantis pasiruošti naujam sezonui.

Ruošiant lauko baseiną žiemos sezonui, būtina jį išvalyti, pašalinti vandenį iki tam tikro lygio, taip pat pasirūpinti jame esančio vandens paruošimu. Kitaip sakant, labai svarbu žiemojimui paruošti ne tik patį baseiną ir jame esančias sistemas, bet ir vandenį. Nuo to, kaip mes užtikrinsime vandens švarą, priklausys, kaip greitai galėsime džiaugtis baseinu prasidėjus naujam maudymosi sezonui.

Kaip žinia, pašalinti viso vandens iš baseino nereikėtų, kadangi tuščias baseinas yra labiau pažeidžiamas. Dėl kintančios oro bei grunto temperatūros, jis gali deformuotis, todėl vanduo pašalinamas tik iš filtravimo sistemos. Taip pat neužmirškite palaikyti tinkamą vandens pH lygį, baseino vandenį dezinfekuokite su greito veikimo chloro produktais.

Prieš tai būtina atlikti baseino valymą ir pašalinti filtravimo įrangą, kuri atliekama trimis etapais:

  • atliekamas filtro atgalinis plovimas,
  • filtro perjungimas į sutankinimo režimą;
  • galiausiai vanduo mažiausiai pora valandų yra filtruojamas.

Galiausiai vanduo pašalinamas iki 10 cm žemiau skimerio angos ir paliekamas žiemoti. Tačiau vandeniui taip pat reikalinga baseinų chemija, kuri apsaugo vandenį nuo dumblių, grybelių bei bakterijų dauginimosi. Tam naudojami algicidai bei specialūs žiemojimui skirti preparatai.

Būtina pasirūpinti ir baseino uždangalu, kuris apsaugo nuo įvairių teršalų, tokių kaip lapai, purvas ir padeda išlaikyti baseino vandenį švarų iki naujo sezono pradžios.