Namams,  Paslaugos

Nekilnojamo turto vertinimo paslaugos – dalis sandorio sėkmės

Kiekvieną dieną įvyksta daugybė šio turto pardavimo ir pirkimo sandorių. Vieni džiaugiasi įsigiję norimą būstą, o kiti jį pardavę už norimą kainą. Tačiau kartais tai gali būti tik pirmas įspūdis. Kadangi labai dažnai nekilnojamas turtas yra parduodamas pernelyg pigiai, taip pat jis gali būti ir įsigyjamas už gerokai didesnę kainą. Todėl norint išvengti tiek vieno, tiek ir kito geriausiai gali padėti profesionalus jo įvertinimas. Tuomet ne tik žinosite realią vertę atsižvelgiant į dabartinę rinkos situaciją, bet ir turėsite oficialų tą patvirtinantį dokumentą. Kuris tikrai pravers sudarant sandorį, kadangi objekto kaina nebus sugalvota atsitiktinai.

Neišvengiamas vertinimas

Labai dažnai galima pasirinkti ar reikalinga tokia paslauga, ar ne. Tačiau jeigu perkamas būstas ar kitas objektas imant paskolą iš banko, praktiškai visuomet bus reikalingos ir nekilnojamo turto vertinimo paslaugos. Taip bankai apsisaugo nuo galimo sukčiavimo ir pernelyg didelės rizikos. Ir paskola duodama tokia, jog atitiktų perkamo objekto vertę. Tačiau toks variantas yra naudingas ir pačiam pirkėjui. Kadangi jis sužino, kiek yra iš tikrųjų vertas būsimas pirkinys. Ir taip kai kuriais atvejais gali apsisaugoti nuo permokėjimo. Nes tikrai ne kiekvienas gerai orientuojasi rinkos kainose, ypač kai jos taip sparčiai keičiasi.

Kiek kainuos ši paslauga?

Vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra. Kadangi nekilnojamo turto vertinimo paslaugos kainos gali skirtis pakankamai stipriai priklausomai nuo situacijos. Nes kiekvienas objektas yra unikalus praktiškai visomis prasmėmis. Todėl ir jo vertinimas kiekvieną kartą kažkiek skirsis. Taip pat ir šioje srityje dirbančių specialistų įkainiai gali būti skirtingi. Tad galutinė suma kažkiek priklausys ir nuo to, kur kreipsitės. Tačiau tai tikrai nepareikalaus ypatingai didelių išlaidų, ypač jas palyginus su nekilnojamo turto kainomis. O norint sužinoti konkrečią sumą geriausiai būtų užklausti to pasirinktų vertintojų. Jie įvertins visas aplinkybes ir tuomet galės itin tiksliai pasakyti, kiek tai kainuos. Be to, taip galima palyginti ne vienos, o netgi kelių įmonių ar specialistų kainas.