Sveikata

Kaip prižiūrėti dantis namuose?

Dantų priežiūra daugeliui atrodo paviršutiniškas dalykas, kurį moka visi. Net ir tokiu atveju, jeigu dantukai ne taip intensyviai prižiūrimi, kaip reikėtų – tai ne tokia ir didelė problema, kadangi odontologija labai ženkliai pažengusi į priekį ir nesunkiai galima susitvarkyti bet kokio pobūdžio ligą. Estetinis plombavimas – labai dažna procedūra su kuria daugelis mūsų yra susidūręs. Tuo pačiu dantų implantavimas padės jums susigrąžini dantis, tad neegzistuoja problema, kurios nebūtų galima išspręsti. Visgi, juk nesinori turėti dirbtinių dantų arba liūdėti, kad esantys dantukai yra sugedę arba net geltoni. Jeigu žinosite, kaip tinkamai reikia prižiūrėti dantis – iki pat senatvės galėsite gyventi su nuosavais ir tuo pačiu aplinkinius džiuginti nuoširdžia šypsena.
Dantų balinimas gali būti atliekamas tiek namuose, tiek nuvykus į konkrečias įstaigas. Bet kuriuo atveju rekomenduojama pasinaudoti paslauga, kadangi ji gali užtikrinti, kad dantukai ilgiau bus ne tik gražūs, tačiau tuo pačiu ir sveiki.
• Tuo pačiu nepamirškite, kad dantų skalavimo skystis yra labai reikalingas. Kai kurie žmonės teigia, kad jis panaikina ne tik blogas, tačiau tuo pačiu ir geras bakterijas. Taip, tai yra tiesa, tačiau reikia atsižvelgti į tai, kad kai kurių burnos ertmės vietų mes paprasčiausiai nepasiekiame, tad labai svarbu, kai naudodamiesi skalavimo skysčiu galite panaikinti ten įsikūrusias bakterijas.
• Dantų siūlu tikrai naudojasi ne tiek daug žmonių, kiek manoma. Daugelis sutinka, kad paprasčiausiai tarpdančiuose nėra jokių likučių, tad nebūtina jų ir valyti. Nepamirškite, kad didžiosios dalies bakterijų jūs nematote. Pastarosios paprasčiausiai gyvena jūsų burnoje ir šiuo atveju nieko daugiau negalite padaryti.
• Jeigu nenorite naudoti labai daug įvairiausių kosmetinių higienos priemonių – išbandykite natūralius būdus. Vienas jų yra žaliosios arbatos teikiamas poveikis. Paprasčiausiai su žolelėmis galima valyti dantų smegenis ir po truputį dings uždegimas. Taip pat mikrobus galima panaikinti skalaujant vandenį su druska.
Kiekvieną dieną rekomenduojame dantis valytis du kartus. Taip pat greta įprasto valymo su dantų šepetuku naudoti ir kitas priemones, kurios gali užtikrinti kur kas švaresnę burnos ertmę. Juk estetika neatsiejama nuo sveikatos. Daugelis mūsų į gydytojus kreipiasi tuomet, kai dantys jiems atrodo nebe tokie gražūs, kokie buvo, tačiau dažniausiai su prastesne išvaizda prisideda ir prastesnė sveikata.
Estetinis plombavimas – labai reikalinga paslauga, kurią teikia specializuotos įmonės, tačiau geriau nelaukti, kol atsiras skylučių. Paprasčiausiai reguliariai lankykitės pas gydytoją ir jis pastebės problemą tuomet, kai neatrodys, kad ji yra labai rimta. Tuo pačiu ir dantų balinimas yra labai patogi paslauga, tačiau kur kas geriau bandyti natūraliai išlaikyti kuo švaresnius dantukus. Apsilankyti pas gydytoja galima bet kada, tačiau tegul tai lieka atsarginiu variantu, kuriuo pasinaudosite tokiu atveju jeigu jau niekaip kitaip nepavys išspręsti problemos.
Odontologijos klinika yra ta vieta, kur dirba geriausi savo sritis profesionalai galintis suteikti jums kokybiškas paslaugas. Bet kuriame kiek didesniame Lietuvos mieste galima rasti ne vieną įstaigą, kuri teigia, kad pagydys jūsų dantis. Tiesa, kartais pasirinkimas yra toks platus, kad sunku ir apsispręsti – pasikliauti. Atsakykite į žemiau pateiktus klausimus ir greičiau pasirinksite odontologijos įstaigą:
1. Kiek pinigų galite skirti konkrečiai procedūrai?
2. Ar norite gydytis savo gyvenamame mieste?
3. Ar konkrečioje įstaigoje teikiamos jums reikalingos paslaugos?
4. Kokia gydytojų kompetencija?
5. Kokie atsiliepimai yra apie jų suteikiamas paslaugas?